Madama Butterfly s japonskou sólistkou


V 18. repríze opery Giacoma Pucciniho privítame v utorok 27. apríla 2010 na doskách ŠD Košice ďalšieho zaujímavého hosťa. V úlohe Suzuki sa predstaví vynikajúca japonská sólistka Taeka Hino.

Narodila sa v japonskej Jokohame. Hudobné vzdelanie získala v Európe, kde s vyznamenaním ukončila Univerzitu hudby a dramatických umení u profesorky Gunduly Janowitz a profesora Ernsta Haefligera. Je víťazkou prestížnych speváckych súťaží „Concurs International de Cant Jaume ARAGALL“ v Španielsku, Zlatú palmu si odniesla aj z talinskej súťaže “Concorso Internaitional di Musica da Camera “. Okrem Suzuki jej repertoár tvoria známe operné postavy: spieva Dorabellu v opere Cosi fan tutte Wolfganga Amadea Mozarta, Maddalénu v Rigolettovi a Fenenu v Nabuccovi Giuseppe Verdiho, Skladateľa v Ariadne auf Naxos Richarda Straussa, Brangenu v Tristanovi a Izolde Richarda Wagnera, Iokasté v opere-oratóriu Igora Stravinského Oidipus Rex. Hosťovala vo viacerých európskych divadlách v Neapole, Varne, Rheinsbergu, ale aj v rodnom Japonsku v Tokijskej Opere či v mestskej opere v Kita Kyushu.

Ako koncertná speváčka spolupracuje s mnohými orchestrami a dirigentmi ako Gustav Kuhn, Helmuth Rilling, Hans-Joahim Rotzsche, Joerg Ewald Daehler, Ondrej Lenárd, Peter Anissimov, Pier Giorgio Morandi, Paolo Olmi, Peter Serpent či Daniele Agiman. V košickom divadle sa predstaví po prvýkrát.

via sdke.sk