M.R.Štefánik konečne v Bratislave


Balet ŠD Košice sa v sobotu 12.februára 2011 o 19,00 hod. v Historickej budove SND predstaví bratislavskému divákovi s dlhoočakávanou tanečnou inscenáciou Ondreja Šotha a Zuzany Mistríkovej M.R.Štefánik. Predstavenie bude spojené aj s odovzdaním Krištáľového krídla 2010 Múzeu M.R.Štefánika.

Po nezrealizovanom novembrovom i decembrovom pozvaní sa konečne podarilo baletu hosťovať na národnej scéne Slovenska. Pozvanie na dielo o národnom hrdinovi prijali i mnohí významní predstavitelia spoločenského a politického života na Slovensku.

Predstavenie zároveň bude spojené s odovzdaním ceny Krištáľové krídlo 2010 Slovenskému národnému múzeu – Múzeu M.R.Štefánika. Ocenenie získal autor inscenácie Ondrej Šoth práve za spomenuté dielo. Už pri preberaní ocenenia avizoval, že cenu odovzdá múzeu, ktorého návšteva ako aj návšteva ďalších miest spojených so životom Štefánika, boli hlavnou motiváciou vytvorenia netradičného multimediálneho predstavenia o najznámejšom slovenskom politikovi prvej polovice 20. storočia. Predstavenie M.R.Štefánik je druhou časťou trilógie inscenácií s národnou tématikou v repertoári košického baletu s autorským podpisom súčasného generálneho riaditeľa SND. Prvou časťou bol balet Giselle a poslednou tanečné predstavenie Jánošík.

Diváci Košíc môžu životný príbeh Štefánika pretavený do vidieť najbližšie 11.marca o 19,00 hod. v Historickej budove ŠD Košice.

via sdke.sk