M. Husovský si pokrstením albumu Raindown splnil dva sny


V poradí tretí album prešovskej kapely Raindown nesie názov Inkognito, ale po slávnostnom krste z rúk a úst lídra Komajoty Martina Husovského už o ňom určite nikto nevyhlási, že v rockovej histórii ostane skrytou kapitolou. Raindown na koncerte v Bizzare Music Café hudobnou energiou nešetrili a preto si pre fanúšikov pripravili hneď dva sety, v rámci ktorých ponúkli prierez svojou tvorbou. Albumu Inkognito patrila prvá časť a pokiaľ sa medzi prítomnými nachádzal (náhodou) niekto, kto nové skladby nepočul, zostava okolo gitaristu a speváka Petra Debnára ho definitívne prinútila, aby si na druhý deň ráno ako prvú vec pustil práve CD Raindown. Výbornú a uvoľnenú atmosféru podkurovala aj nežnejšia časť publika pobehujúca v nových tričkách s názvom kapely a romantickou grafikou. „Každý človek, ktorý sa dnes rozhodne robiť hudbu, je pre mňa veľkým dobrodruhom. Som teda rád, že kapela Raindown ide svojou cestou a vydáva ďalší album. Okrem toho ma potešilo, že keď som si ho vypočul, našiel som na ňom iba dobré skladby a preto ho všetkým môžem odporučiť,“ zdôraznil Martin Husovský.

Raindown a Martin Husovský majú podstatne viac spoločných príbehov ako len krst albumu Inkognito. Na začiatku histórie kapely vystupuje ako jej spoluzakladateľ práve súčasný frontmen Komajoty a hoci sa ich cesty na istý čas rozišli, na novom CD sa opäť spojili, pretože okrem honoru krstného otca prijal M. Husovský v štyroch skladbách úlohu hudobného hosťa. „Osud to tak zrejme chcel, aby náš album krstil Martin Husovský, s ktorým nás spája veľa spoločných zážitkov. Za Raindown môžem len povedať, že nás Martinova prítomnosť na pódiu medzi nami teší,“ podotkol P. Debnár.

M. Husovský vyskočil na pódium s dobrou náladou a taškou v ruke, čo zvádzalo fantáziu k rôznym asociáciám. Stopku všetkým interpretáciám vystavil sám krstný otec, keď z tašky vytiahol v novinovom papieri zabalenú fľašu neidentifikovateľného alkoholu. „Pozeral som sa do slovníka cudzích slov, čo presne Inkognito znamená a našiel som vysvetlenie – byť utajený, skrytý. Prvým snom, ktorý sa mi splnil, je možnosť pokrstiť tento album a zároveň som si splnil aj druhý sen, lebo sa mi inkognito podarilo priniesť si vlastnú „pálenku do karčmy“. Nikto nevie aká je toto beteha, ale tomuto albumu prajem, aby mal dlhú životnú púť a musel sa dolisovávať. Albumu pomenovanému Inkognito prajem, aby jeho príbeh vôbec nekorešpondoval s jeho názvom a preto  nech sa objaví v rukách a ušiach čo najviac ľudí,“ pokrstil album M. Husovský.

Album Inkognito ponúka jedenásť skladieb, v ktorých intímne spovede prepájajú rockové linky kombinované v hraniciach od vášne po melanchóliu. Textársky sa pod piesne podpísali Jozef Husovský, Miroslava Roguľová a Peter Debnár. Medzi hosťami nájdete pianistov Martina Husovského s Jánom Pastirčákom, huslistu Michala Brandýsa a producentskú pečať pridal Vlado „Randy“ Gnepa.

via GRAND STUDIO, s.r.o. / foto: Imrich Makó