Lonely Drifter Karen po dvoch rokoch opäť v Žiline


Skupina Lonely Drifter Karen šarmantným spôsobom miešajúca šansón, folk, džez, avant-pop a kabaret na Stanici s veľkým úspechom vystúpila už v roku 2008 v rámci Žilinského literárneho festivalu. Tentokrát sa predstaví v rámci koncertnej série Kofola Sessions s novým albumom Fall of Spring, ktorý vyšiel v apríli tohto roka na labeli Crammed Discs. Na pódiu ich v špeciálnom akustickom sete doplnia experimentátori z amerického Brooklynu Extra Life. Koncert sa odohrá v pondelok 17. mája o 20.00 h v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie.

Skupina Lonely Drifter Karen vznikla spojením troch ľudí s veľmi rozdielnym geografickým i hudobným pozadím (od folku a rocku po kabaret, experimenty, klasickú hudbu, indie pop a ďalšie). Začala ako sólo projekt rodenej Viedenčanky Tanje Frinty počas jej pobytu vo Švédsku a skupinou sa stala potom, ako sa Tanja presťahovala do Barcelony a stretla talianskeho bubeníka Giorgia Menossiho a hráča na klávesy a aranžéra Marc Meliú Sobreviasa z Malorky. Ich debut Grass is Singing, ktorý vyšiel v roku 2008, sa stretol s veľkým ohlasom v médiách aj na následnom turné Lonely Drifter Karen po všetkých kútoch Európy. Vďaka ich túlavej („drifter“) povahe sa Tanja a Marc nedávno presťahovali do Bruselu, zatiaľ čo Giorgio stále žije na slnečných plážach Stredomoria.

Lonely Drifter Karen na Stanici s veľkým úspechom vystúpili už v roku 2008 v rámci Žilinského literárneho festivalu. Tentokrá predstavia najmä skladby z nového albumu Fall of Spring, ktorý vyšiel v apríli tohto roka na labeli Crammed Discs. Nasledovník úspešného debutu je presvedčivým vykročením vpred. Kapela obohatila svoj hudobný arzenál o dychové aranžmány, drevené fúkacie nástroje, skreslené rockové gitary, invenčné perkusie i pedálovú steel gitaru. Ako hostia vypomohli folková speváčka Emily Jane White, Dana Janssen z Akron/Family a huslistka Carey Lamprecht.

Extra Life je americká kapela vedená newyorským gitaristom/spevákom menom Charlie Looker (súčasný člen Ocrilim, exčlen Zs a Dirty Projectors). Vynikajú použitím mnohých nástrojov ako saxofón či viola a hudobnou hyperaktivitou – v roku 2008 vydali EP, debutový album Secular Works i split s Natom Baldwinom. Skoro všetci členovia tiež pôsobia v ďalších kapelách ako Yukon, Little Women alebo Snowblink. Vo svojom experimentálnom rocku sa inšpirujú aj gregoriánskými chorálmi a polyfóniou, rovnako ako Bachom alebo Swans. V rámci turné, na ktorom prezentujú svoj tohtoročný album Made Flesh, zahrajú na jedinom koncerte na Slovensku a naviac v netradičnej polohe ako akustické duo – Charlie Hooker (gitara, spev) a Caley Monahan-Ward (husle).

Koncert na Stanici pripravujeme v spolupráci s distribučnou spoločnosťou Wegart a vďaka podpore akciovej spoločnosti Kofola.

Web: http://www.myspace.com/lonelydrifterkaren, http://www.extralifeblood.com
FB udalosť: http://www.facebook.com/home.php?#!/event.php?eid=125270414154654

via stanica.sk