Leto v parku 2010 s rekordnou návštevnosťou


29. augusta sa ukončil festival Leto v parku, ktorý trval presne mesiac, od 29. júla až do poslednej augustovej nedele. V priebehu 4 týždňov mohli Košičania zažiť v Kasárňach/Kulturparku 6 koncertov takých interpretov ako Vidiek, Lavagance, Abraxas, Afterphurikane, Midilidi, Cartonnage, Puding pani Elvisovej a The Uniques 3 divadelné predstavenia, 13 premietaní letného kina, 4 nedele venované rodinám s deťmi a množstvo workshopov. Baviť sa do parku chodili všetky vekové kategórie. Konečný počet návštevníkov sa vyšplhal nad hranicu 13 500 ľudí.

Novinkou tohto ročníka bola aj 1. mestská pláž v Košiciach, ktorá si svoje miesto našla v kasárenskom areáli a Košičanom tak ponúkla oddychový priestor priamo v centre mesta s horúcim pieskom pod nohami. Návštevníci sa s myšlienkou mestskej pláže stotožnili, a preto sme na stránke http://www.kosice2013.sk spustili online anketu. Chceme vedieť, kde by si obyvatelia Košíc vedeli predstaviť mestskú pláž. Ich odpoveďami sa budeme inšpirovať budúci rok pri organizácii Leta v parku 2011.

„S návštevnosťou sme nadmieru spokojní. Oproti minulému ročníku sme zaznamenali progres po všetkých stránkach. Program bol bohatší so zvučnejšími menami, pribudlo množstvo sprievodných aktivít ako Street Art Communication, či predajná výstava súčasného dizajnu BAZart a samozrejme najväčším progresom bola samotná návštevnosť. Vyšlo nám aj počasie, ktoré nám dovolilo, až na dve premietania, ostať vonku v parku, tam kde Leto v parku prirodzene patrí. Ak vám niečo ušlo, rozhovory ako aj fotky môžete nájsť na http://www.kosice2013.sk. V budúcom roku chceme nadviazať na úspech tohto ročníka, aby aj v roku 2011 zažili Košičania Leto v parku minimálne v takom rozsahu, ako tomu bolo toto leto“, povedala Jana Krajkovičová,
PR manažérka Košice 2013, n.o..

Leto v parku sa skončilo, no program v Kasárňach/Kulturparku pokračuje ďalej svojím septembrovým programom. „Na návštevníkov čaká niekoľko noviniek, ako napríklad workshopy pre deti pod vedením Janky Bučkovej či kinoklub, ktorý ponúkne návštevníkom kvalitné klubové filmy. Samozrejme návštevníci sa môžu tešiť na koncerty, prednášky, nezvyčajné výstavy v galérii a mnoho iných akcií. Viac informácií nájdete na http://www.kulturpark.sk,“ uviedla Blažena Sedrovičová, z tímu Kasárne/Kulturpark.

via kosice2013.sk