Letný filmový víkend pre deti v Banskej Štiavnici ponúkajú Detské 4 živly


Letný filmový seminár 4 živly prináša vždy v prvej polovici augusta do Banskej Štiavnice kvalitnú a rôznorodú kinematografiou, ktorej spoločným menovateľom býva kľúčová téma. Témou 18. ročníka podujatia sa stala MLADOSŤ a ponúkne preto množstvo filmov a sprievodných podujatí, ktoré sa k nej viažu. Do detstva či mladosti sa budú môcť dospelí vrátiť nielen v miestnych kinosálach alebo počas obľúbených premietaní na Amfiteátri, ale napríklad aj na nádvorí Starého zámku či na futbalovom štadióne. Hrané, dokumentárne, animované aj experimentálne filmy, prednášky, workshop a koncerty budú pre všetkých pripravené v dňoch 10. – 14. 8. 2016!

Okrem dospelých si však na svoje si prídu aj najmladšie generácie. Detské 4 živly, programová časť venovaná detskému publiku, ponúkne niekoľko výnimočných filmov, otvorenú tvorivú dielňu a hudobný workshop!

„Hudobný workshop je zábavnou tvorivou dielňou pre deti od 8 do 12 rokov, v ktorej sa zahráme na majstrov zvuku. Netreba sa zľaknúť – nebudeme sa rýpať v mašinkách, ani nosiť tie obrovské slúchadlá. Pôjdeme na to inak. Pozrieme si kratučkú rozprávku o osamelom modrom mimozemšťanovi, ktorý si nájde nového priateľa, a spoločne vymyslíme, ako rozprávku ozvučíme. Nacvičíme si hudobný podklad a na konci dielne publiku naživo predvedieme rozprávku s hudobným sprievodom detského orchestra. Od piatka do nedele je teda o zábavu postarané! Už sa teším na malých výmyselníkov a ich uletené nápady!“ hovorí jeden z lektorov, hudobník a divadelník Marek Kundlák, ktorý workshop povedie spolu s hudobníkom a pedagógom Ferom Királym.
Hudobný workshop je kapacitne obmedzený, určený pre vopred prihlásené deti vo veku od 8 do 12 rokov. Akreditačný poplatok je 15 eur za jedno dieťa, zahŕňa účasť na workshope a pitný režim, nezahŕňa stravu, ubytovanie ani vstup na filmové predstavenia. Deti môžete prihlasovať do 8. 8. 2016 na adrese monika.lostakova@gmail.com, kam zašlete meno a vek dieťaťa, ako aj telefonický kontakt. Po akceptácii prihlášky vám budú zaslané informácie o platbe. Stornovať účasť dieťaťa na seminári je možné do 10. 8. 2016, v tomto prípade vám bude vrátený celý akreditačný poplatok. 
Otvorená tvorivá dielňa Deti a svet je prístupná širokej verejnosti. Po projekcii filmu Chlapec a svet (sobota 13. 8. 2016) sa bude konať pod vedením oceňovanej animátorky Joanny Kožuch. Chlapec z filmu odchádza zo svojho domu za otcom, ktorý si bol nútený nájsť prácu. Postupne objavuje nevšednosť sveta a spoznáva nové, doteraz neznáme oblasti… V rámci tvorivej dielne si každé dieťa pokúsi predstaviť, že práve ono vchádza do neznámeho sveta. Aký to bude svet? Aké mestá a miesta by si chcel navštíviť alebo opačne? Komu a čomu by si sa najradšej vyhol? Každé dieťa si skúsi tento svet nielen predstaviť, ale aj nakresliť a vytvoriť tak svoju vlastnú knihu.

18. Letný filmový seminár 4 živly sa uskutoční v dňoch 10. – 14. 8. 2016 v Banskej Štiavnici. Podrobnejšie informácie o programe, kúpe permanentky pre dospelých a možnostiach vstupného nájdete na webstránke podujatia http://www.4zivly.sk, či na jeho facebookovej stránke. Permanentka oprávňujúca na vstup na všetky časti programu stojí 22 € v predpredaji, 25 € na mieste.