LeRa maká s novou zostavou na debutovom albume


Rocková diva LeRa naštartovala svoje jesenné aktivity na vyššom rýchlostnom stupni, čo sa odrazilo aj na viacerých novinkách v jej okolí. Prvou strategickou informáciou v tomto príbehu sú zmeny v zostave kapely. K tomuto kroku motivovala LeRu gradujúca kumulácia aktivít spojených s jej koncertným potenciálom a nahrávaním debutového albumu. Hoci si hudobnú spoluprácu s gitaristom Mišom Kovalčíkom a bubeníkom Lacim Kováčom pochvaľovala z každého uhla pohľadu, ich limitom bola pracovná vyťaženosť v iných projektoch. „Uvedomila som si, že pokiaľ chcem riešiť LeRu profesionálne a stopercentne, musím si určiť priority. Jednoducho, dozrel čas na to, aby sa LeRa posunula ďalej bez kompromisov. Preto som sa rozhodla pre menší konkurz, na ktorom som síce kládla dôraz napr. aj na imidž, ale dominantnou črtou pre mňa bolo, aby chlapci mali radi hudbu a naša spolupráca nebola pre nich iba prvoplánová kvôli peniazom alebo sláve,“ vysvetľovala zmeny v obsadení kapely LeRa.

Jej voľba padla na gitarového divocha z Get Explode Juraja Baču, alternovať je pripravený Martin Turi Nagy, bubeníka Jozefa Gorela, a sólovú gitaru si do svojho portfólia zapísal Ľuboš Ďurech. Nová zostava okamžite ponúkla dynamické rockové verzie, v ktorých bez čipkovaných fráz rozbalili živelnou energiou napratanú rockovú žúrku. „Dala som šancu mladým hudobníkom a po každom koncerte, či skúške som o správnosti môjho rozhodnutia presvedčená viac a viac, pretože okrem profesionálneho prístupu sa môžem u chlapcov spoľahnúť aj na to, že za každých okolností zažijeme kusisko srandy,“ dodala s úsmevom LeRa.

LeRa je autorsky samostatnou speváčkou, pretože ako zdôraznila, frontmen kapely by mal dokázať komponovať aj sám. Práve táto charakteristická črta LeRinho rockového životopisu jej pomohla k producentskej spolupráci s Ivanom Táslerom na jej debutovom albume s pracovným názvom Tebe a mne. Krst a vydanie CD sú naplánované na začiatok budúceho roka. V ponuke bude 12 skladieb vrátane singla „Každá sa môže zmýliť“ k pripravovanej kampani proti domácemu násiliu na ženách, plus bonus, ktorý si zatiaľ necháva LeRa ako prekvapenie. „Autorsky sa na piesňach podieľam prevažne ja s mojím dvorným gitaristom Ľubošom Ďurechom, ktorý je nesmierne kreatívnym muzikantom a vo veľkej miere nám pomáha basgitarista IMT Smile Lukáš. K albumu prezradím zatiaľ len toľko, že ľudia si na ňom nájdu rockové vypaľováky s modernými aranžmánmi, ale chýbať nebudú ani pohodovejšie balady pre slabšie povahy,“ poznamenala s úsmevom LeRa.

via GRAND STUDIO, s.r.o. , foto: Katarína Obermanová