Leporelo. x Hauz – už túto sobotu v Nu Spirit Clube…


Už v túto v sobotu sa v Nu Spirit Clube môžete tešiť na ďalšiu akciu pod začkou Leporelo. A je to tak už 15 rokov, od kedy sa v septembri 2001 objavila akcia s týmto menom na programe bratislavského „účka“. Túto sobotu sa na pokračovaní osláv tohto výročia môžete tešiť na niektorých otcov „hauz music“ nielen bratislavskej scény. Mená ako Toky, Tibor, Benco a Poprednný sú spojené s legendárnym bratislavským U.Clubom a aj s akciou HAUZ, ktorá bola pevnou súčasťou programu tohto klubu niekoľko rokov. A práve týchto a niekoľko ďalších sme sa spýtali dve otázky. „Aké sú tvoje spomienky na akciu Hauz v U.Clube?“ a „Leporelo tento rok oslavuje 15 rokov od prvej akcie v U.Clube. Čo sa ti vybaví, keď sa povie Leporelo?“

Tu sú odpovede niektorých z nich…

Toky aka. Rumenige (Standa, U.Club, Palicavonzvreca, Tresor)
1, Kvalitné akcie, perfektný zvuk, výborná zábava – underground.
2, Skladacia knižka z medvedíkom :)

Benco (Subtech, Standa, Hauz, BenePop, ClubLab)
1, Hauz, to bol pre mňa protipól voči štýlu techno, ktoré som vtedy hrával častejsie. U mňa sa tieto dva štýly stále stretávali a bili zároveň, pretože som ich hrával súbežne.

2, Leporelo – v prvom rade ty ako jeho zakladatel a tvorca ďalších rôznych aktivít. Ďalej ako značka, ktorá sa postupne budovala, rástla a dosiahla slušnú úroveň na slovenské pomery a ktorá je hlavne stále funkčná.

Poprednny (Hauz, Benepop)
1, Úžasný čas, U.Club bol pre mňa najlepšie ihrisko, kde som sa mohol sústrediť len a výlučne na hranie. Nemusel som riešiť technické problémy, žiadne viacmenej neexistovali, lebo chalani sa vzorne o techniku starali. Nemusel som riešiť fucbúky, lebo ešte neexistovali. Jediné čo ma „trápilo“ boli pravidelné návštevy viedenského Black marketu. Jediný strach bol, že či bude dosť nových platní, ktoré si budem ochotný kúpiť, aby bol dostatok novej hudby na ďaľšiu akciu. V klube bola neskutočná atmosféra, pamätám si ten pocit ako som položil prvý vinyl a už som bol v inom svete.

2, Leporelo pre mňa dnes okrem toho čím všetkým sa značka Leporelo za tie roky stihla stihla stať, znamená najmä jednu z mála akcií, na ktorej cítim to najpodstatnejšie, kôli čomu som do klubov chodil ja a to kombináciu inteligentného osadenstva a kvalitnej elektronickej hudby. Je to jedna z mála akcíí, na ktorú chodím bez obáv že by nesplnila to čo od klubovej zábavy očakávam ja osobne.

Galager (Break On Through, Drumatique, U.Club, Radio Ragtime, B.P.M., ClubLab, Rádio_FM)
1, Ja si z U.Clubu nic nepamatam.
2, Ty…a chvilu potom Skank

Matúš Gajdoš aka. Partyboy (Bajkonur)
1. Hauz a celý U.club bol pilierom vtedajšej celoslovenskej scény. Predstavoval nové zaujímavé mená a určoval trendy. Pre mňa toto bola zlatá éra tanečnej hudby u nás. Obrovské nadšenie z nový hudobných subžánrov. Väčšina tancujúcich v klube poznala naspamäť nielen mená djov, pesničiek, interpretov, ale dokonca aj hudobné nástroje, na ktorých vznikli. Vytvorila sa komunita, nové priateľstvá a nekonečné množstvo silných zážitkov a nezabudnuteľných spomienok.

2. Leporelo pre mňa okrem detskej knižky znamená hlavne veľa dobrej hudby, ktorú sme na týchto akciách mohli za tie roky počuť. Nikdy si neodpustím, zmeškanie vystúpenia Hardfloor na Leporelo, pretože boli mojou srdcovkou ešte od čias keď remixovali Blue Monday od New Order alebo aj No Good od Depeche mode.

A ak pôjde všetko podľa plánu, line-up bude následovný:

Main Stage:
21:00 – 01:00 Milos
01:00 – 03:00 Tibor
03:00 – END Poprednny

Basement Stage:
22:00 – 00:00 Skank
00:00 – 02:00 Toky
02:00 – 04:00 Benco
04:00 – 06:00 Baltazar

No a ak to podľa plánu nepôjde, trocha sa to prehádže, pokombinuje, každopádne to bude super a vy si to rozhodne nenechajte ujst.

Leporelo. x Hauz
12. Marec 2016
Nu Spirit Club, Bratislava

Toky x Tibor x Benco x Poprednny
Milos x Skank x Baltazar

http://www.facebook.com/leporelolabel
http://www.facebook.com/leporelofm
http://www.facebook.com/milosthelosh
http://www.radiofm.sk
http://www.nuspirit.sk