LEGENDÁRNI SKINNY PUPPY NAŽIVO V KOŠICKÝCH KASÁRŇACH / KULTURPARKU


KANADSKÁ LEGENDA ELECTRO-INDUSTRIÁLNEJ HUDBY SKINNY PUPPY ODOHRÁ SVOJ HISTORICKY PRVÝ KONCERT NA SLOVENSKU V KOŠICIACH 13.AUGUSTA 2010.

Dnes rešpektovaní priekopníci elektronickej hudby sa výrazne zapísali do novodobej histórie a stali sa tak inšpiračným zdrojom pre kapely ako Nine inch Nails, Front line Assembly alebo Marilyn Manson. Post-industriálny charakter Košických Kasárni/Kulturparku je pre tento koncert ideálnym miestom, ktorý svojou atmosférou sľubuje neopakovatelnú hudobnú udalosť. V zostave cEvin Key, Nivek Ogre, Mark Walk a Justin Bennett predstavia svoj nový album In Solvent See, ktorý vyjde 29.júna. „Jedným z cieľov projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013, je prinášať do mesta špičkové kapely svetového významu, ktoré tu nikdy predtým nehrali, a doplniť tak kultúrnu ponuku pre košické publikum, ale tiež zviditeľniť mesto Košice v celoeurópskom kontexte,“ uviedol Tomáš Makara, dramaturg Kulturparku. Cena vstupenky v predpredaji je 18 € v sieti Ticketportal. Na mieste sa bude dať zakúpiť za 23€.

Skinny Puppy vznikli v roku 1982, keď sa dali dokopy multiinštrumentalista, gitarista, bubeník a klávesák Cevin Key a spevák a textár Nivek Ogre. O rok neskôr nahrali demo Back and Forth a v roku 1984 im vychádza prvé EP Remission na kanadskom Labeli Nettwerk Records. V roku 1985 vydali v posilnenej zostave o klávesáka Wilhelma Schöedera debut Bites, ktorý získal úspech ako u fanúšikov, tak aj u kritiky v Kanade, Spojených Štátoch aj v Európe. Skladby „The Choke“ alebo „Assimilate“ sa úspešne uchytili aj v tanečných hitparádach. Wilhelma Schöedera v roku 1986 vystriedal Dwayne Goettel a v tejto zostave kapela vydala druhý album Mind: The Perpetual Intercourse. Singel „Dig It“ sa okamžite dostal do Top 10 tanečného rebríčka časopisu Rolling Stone. Album „Clean, Fold And Manipulate“ (1987) zožal vynikajúce recenzie v mnohých periodikách, medzi iným aj v časopise People. Turné určené na propagáciu albumu „VIVIsectVI“ (1988) sa nieslo vo veľkolepom duchu. Vynikajúci zvuk, pôsobivé svetlá a sály preplnené masami nadšených fanúšikov. Po vydaní „Too Dark Park“ (1990) už tradične pozitívnymi kritikami ovenčeného albumu sa cesty členov na čas rozišli a rozbehli sa ich sólové projekty. Cavin spolu s Dwayneom začali spolupracovať na projekte s Edwardom Kaspelom z Legendary Pink Dots, zatiaľ čo Orge kolaboroval s Ministry, Revolting Cocks, Pigface a s bývalým basgitaristom Killing Joke, Ravenom, zakložil spoločnú kapelu Welt. V roku 1995 členov skupiny šokovala nečakaná správa o Goettelovej smrti, ktorý zomrel na predávkovanie heroínom. Na jeho počesť vznikol album „The Process“.

Skinny Puppy : Pro-Test

Skinny Puppy : Candle

Skinny Puppy : Dig It

Officiálna stránka :
http://skinnypuppy.com/

Viac info: http://www.kosice2013.sk, http://www.kultupark.sk

via http://www.kosice2013.sk