Legenda SUPERTRAMP chystá návrat, zahrá aj vo Viedni


Jedna z najoriginálnejších kapiel svojej doby – SUPERTRAMP – pripravuje návrat na koncertné pódiá! Na svojom „70-10 Tour“ bude rocková legenda oslavovať 40 rokov od vydania svojho prvého albumu. Počas vyše dvojhodinového koncertu odznejú ich najväčšie hity. Najbližšie ku Slovensku sa páni predstavia v Stadthalle vo Viedni 8. septembra!
Štyridsať rokov na scéne je veľmi dobrý dôvod na veľké turné. Supertramp sa odmlčali a od roku 2002 hrávali len veľmi výnimočne. Rok 2010 sa však ponesie jednoznačne v ich znamení. Viedenská Stadthalle sa už teraz môže tešiť na hity ako Give a little bit, Breakfast in America, It’s raining again, Bloody Well Right, Dreamer, From Now On, Goodbye Stranger, The Logical Song či Rudy.

Aktuálnu koncertnú zostavu tvorí spevák, klavirista a spoluzakladateľ Rick Davies, hráč na saxofón Anthony Helliwell či bubeník Bob Siebenberg. Spevom, hrou na gitaru a perkusia sa do hry zapojí aj Jesse Siebenberg, Cliff Hugo na basovú gitaru, Lee Thornburg na dychové nástroje a Carl Verheyen s gitarou. Jedinečná pódiová šou navrhnutá Rickom Daviesom a Michaelom Brian Duncanom ponúkne publiku nielen známe piesne, ale hlavne nezabudnuteľný zážitok pre všetky zmysly. Vstupenky na všetky podujatia v Rakúsku sú na Slovensku v predaji v sieti Eventim.

Bio:
Supertramp je názov britskej kapely hrajúcej progresívny rock. Členovia kapely začínali v roku 1969 pod názvom Daddy. O rok neskôr tento názov zmenili na dnešnú podobu, teda Supertramp. Debutový album s rovnomenným názvom vydali taktiež v roku 1970. S komerčným úspechom sa nestretol. O necelý rok neskôr si svoje skóre vylepšili albumom Indelibly Stamped. A to po komerčnej stránke aj v rebríčkoch predajnosti. Zásadný vzostup však nastal tretím albumom Crime of the Century, ktorý obsahoval obrovský hit kapely, skladbu Dreamer. Ani tento úspech však nebol posledným. Úžasný komerčný úspech totiž zožali s albumom Crisis? What Crisis? Pri každom ďalšom albume sa ukázalo, že sláva kapely má stále rastúci charakter. Upustenie od pôvodného progresívneho rocku a posun smerom k popu sa ukázalo ako správny kľúč k prerazeniu v Spojených štátoch, čo sa prejavilo na albume Breakfast in America, ktorý sa stal v tejto krajine albumom číslo jeden. Celosvetovo sa z neho predalo viac ako 18 miliónov nosičov. Po tomto megaúspechu vydala kapela ďalších päť štúdiových albumov, no ani jednému sa nepodarilo prekonať slávu albumu Breakfast in America. Zatiaľ posledným počinom kapely je kompilácia s názvom Retrospectacle – The Supertramp Anthology. (Zdroj: http://www.hudba.sk/supertramp)

Supertramp – The Logical Song [VIDEO]

Vstupenky:
http://www.eventim.sk/portal/sk/hudba/rock_pop/supertramp_70_10_tour/72579/

Viac koncertov:
http://www.novamusic.at/

via Skalar Entertainment GmbH