Kvety Nikotínu a Psí vojáci pripravili spoločné koncerty


Indi-rocková kapela Kvety Nikotínu a pražská formácia Psí vojáci sústredená okolo Filipa Topola pripravili spoločné koncerty. Počas jesene sa predstavia v štyroch slovenských mestách. Už tento piatok v Banskej Bystrici a v sobotu v Nitre.

Kvety Nikotínu na koncertoch predstavia aj svoj nový album Staré Divné Kusy, ktorý obsahuje deväť piesní zo vzdialenej či blízkej minulosti kapely a obsahuje tiež bonusové remixové CD. Zdarma si ho tentokrát môže stiahnuť prvých sto poslucháčov, potom bude dostupný k stiahnutiu až po vypredaní fyzických nosičov.

Kultová česká kapela Psí vojáci hraje už viac ako 30 rokov. Po svojom historicky prvom vystúpení na Pražských jazzových dnech v 1979 sa dostala do pozornosti štátnej bezpečnosti a mohla tak hrávať len na undergroundových akciách. Po revolúcii začala koncertovať v kluboch a na festivaloch takmer po celej Európe. Dokázali zaujať aj vďaka veľmi originálnemu štýlu, ktorý je len veľmi ťažko žánrovo zaraditeľný.

Kvety Nikotínu sú jedna z najlepších slovenských indie-rockových kapiel. Ich texty sú plné symbolizmu, nostalgie a melanchólie. Skupina sa prvýkrát preslávila albumom Hnusné Básne, ktorý bol prvým oficiálne voľne cez internet šíreným albumom minimálne na Slovensku.. Väčšinu textov tvorí Ondrej Bagin, ktorý je zároveň spevákom a gitaristom skupiny. Na bicie nástroje hrá Gabriel Szalai, ktorý vďaka inšpirácii v elektronickej hudbe, dáva kapele minimalistický zvuk. Dominantným nástrojom a poznávacím znakom kapely sú najmä klávesy, na ktoré hrá Peter Soós.

Koncerty Kvety Nikotínu a Psí vojáci:

08.10.2010 – Tirish pub, Banská Bystrica
09.10.2010 – Frankie rock club, Nitra

04.11.2010 – Klub za Zrkadlom, Bratislava
05.11.2010 – Bar Museum, Martin

via kvetynikotinu.com