Kultový Laibach po prvý krát v Košiciach. Začíname s predpredajom


Tohtoročný Mikuláš, 6. december, prinesie fanúšikom industriálnej a experimentálnej hudby výnimočný darček. Začiatkom decembra zaplní priestor Kasární/Kulturparku svetelnou a hudobnou šou legendárna slovinská kapela Laibach. „ Ide nemecký názov slovinského hlavného mesta Ľubľana, no hlavne je Laibach legenda hudobnej scény, na ktorej vyrástlo množstvo generácií a prinesie do Košíc stále trvajúci happenig, ako členovia kapely s obľubou označujú svoje hudobné turné. Laibach dobije košické Kasárne/Kulturpark svojou veľkolepou multimediálnou šou, ktorú si nesmiete nechať ujsť “, približuje Blažena Sedrovičová, Kasárne/Kulturpark.

Laibach vznikol začiatkom 80tych rokov a postupne si vydobyl uznanie na medzinárodnej scéne, aj keď to doma, vzhľadom na vtedajšie politické pomery nemala kapela ľahké. Sú provokatívni, avšak ich posolstvá sú hlboké. Môže sa na prvý pohľad zdať, že ich uniformy, coververzie niektorých popových hitov a celé divadlo sú „smiešne“ avšak táto totalitná štylizácia je účelná. „Sme veľmi radi, že môžeme do Košíc priniesť tento projekt, a dať tak príležitosť vidieť kvalitnú produkciu, ktorá je vo svete etablovaná. Tvorba skupiny Laibach je pre nás kľúčová. Jednak pre rozmer prepájania viacerých umeleckých disciplín a taktiež pre ich kritiku totalitných zriadení a manipulačných praktík v politike. Témy, ktoré sú aj v dnešnej dobe médií stále aktuálne. V rámci koncertu dávame priestor aj mladému košickému audiovizuálnemu zoskupeniu Bios, čím chceme podporiť lokálnu umeleckú scénu.“ Tomáš Makara, dramaturg Kasárni/Kulturparku
„ Predpredaj lístkov bude spustený v najbližších dňoch. Ak sa nevyskytnú nepredvídateľné problémy, spustíme ho 16.novembra v sieti ticketportal. Predpredajová cena lístka bude 15 EUR, na mieste si ho bude možné zakúpiť za 20 EUR, “ upresňuje Blažena Sedrovičová.

V prípade záujmu o akreditáciu na koncert Laibach, ma prosím kontaktujte do 19.11.2010 na nižšie uvedenom maily.

Laibach : Life is Life

Laibach : Tanz mit Laibach

Bios

via kosice2013.sk