Kristina zariadila, že leto pokračuje v jej sieti


Leto sa na Slovensku ešte ani zďaleka nekončí, čo zariadila speváčka Kristina, ktorá do éteru vypustila nový singel V sieti ťa mám. Textársky sa pod skladbu podpísal Kamil Peteraj a hudbu zložil Martin Mikulič. Výsledkom je príjemný song unášajúci s ľahkosťou fantáziu k spomienkam na prázdninovú pohodu. Letná atmosféra je v skladbe zdôraznená aj jej tanečným potenciálom dotovaným reggae a country. „Keď mi M. Kavulič prvýkrát zahral melódiu na gitare a popri tom spieval „papapa“, obaja sme sa na seba iba usmiali, lebo nám z toho vychádzal úlet. Martin mal však od začiatku jasno v tom, že chce urobiť veselú pieseň, kde sa mu najskôr hodilo reggae. Neskôr ho napadlo pridať v druhej polovici country a o zábavu pri nahrávaní sme mali postarané. Obidva štýly v nás totiž evokujú letnú atmosféru, kde nesmie chýbať tanec, pohoda a dobrá nálada. Celá skladba je pre mňa ako keby šitá na mieru, pretože sa rada bavím a usmievam,“ poznamenala s úsmevom Kristina.

V sieti ťa mám je produktom osvedčeného a zohraného tria. Spoluprácu Kristiny, K. Peteraja a M. Kavuliča registroval svet predovšetkým počas nórskeho finále Eurovison Contest Song. Aj nový singel odráža ich bezprostrednú kreatívnu vlnovú dĺžku, pretože v sieti „uviazli“ uvoľnená a pohodová atmosféra. „Keď nám K. Peteraj posiela text, vždy sa snaží prispôsobiť jeho poetiku tak, aby mi sedela. Počas nahrávania ešte pravidelne komunikujeme s tým, že ak uzná za vhodné, niektoré slovíčko zmení, aby všetko ladilo. Naša spolupráca je založená v prvom rade na komunikácii a už teraz sa teším na ďalšie spoločné skladby,“ pochvaľovala si Kristina spoluprácu so slovenskou textárskou ikonou K. Peterajom.

V prípade Kristiny nesúvisí leto iba so žúrkami, pretože počas dvoch prázdninových mesiacov na ňu čakalo aj kusisko práce súvisiacej s koncertmi a ladením skladieb pre druhý album. Napriek tomu si však stihla oddýchnuť a pred jesennými aktivitami načerpať pozitívnu energiu. „Počas leta som sa snažila oddýchnuť si. Preto som bola na päť dní v Chorvátsku a keď mi to čas dovolil, venovala som sa rodine. Na druhej strane, tešila som sa z každého koncertu a vystúpenia, z ktorých som si odniesla mnoho príjemných zážitkov zo stretnutí s novými ľuďmi,“ neopúšťala Kristinu spokojnosť ani pri spomienkach na prázdninové dni.

Jeseň však bude v podarí kráľovny Horehronia nadupaná. V septembri ju čaká séria klubových koncertov s hosťami na Slovensku a v Česku s tým, že všetko bude smerovať k vydaniu jej druhého albumu. Kristina debutovala albumom Ešte váham a svojich fanúšikov potešila aj maxisinglom Horehronie. „V septembri máme pripravenú sériu koncertov nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, kde sa tiež začínajú hrať moje pesničky, z čoho mám veľkú radosť. Na prelome septembra a októbra plánujeme vydať album, s čím bude spojené promo a ďalšie aktivity. Hoci už teraz mám diár plný termínov a povinností, priznám sa, že na jeseň sa teším,“ zdôraznila Kristina.

via Imrich Makó