Kristína valcuje v slovenských športových halách


Kristína a titulný singel V sieti ťa mám z jej aktuálneho albumu ponúkajú viacero (nečakaných) interpretačných línií. Autor textu Kamil Peteraj vychádzal zo strategického vplyvu internetu a fenoménu sociálnych sietí. Vďaka klipu dostala celá skladba jemný romantický nádych a nový význam jej dali hokejisti HC Košice, hádzanári Tatrana Prešov a volejbalisti VK Slávia Svidník. V STEEL Aréne a Tatran Handball Aréne sa totiž refrén „v sieti ťa mám, už ťa tam mám“ stal symbolom viažucim sa k streleckej pohode domácich kanonierov, pretože po každom góle v sieti hostí dvíha fanúšikom náladu aj majiteľka dvoch Slávikov.

Tatran Prešov zvýrazňuje svoje niekoľkoročné suverénne postavenie na slovenskej scéne výkonmi a výsledkami v Lige majstrov, najvyššej maďarskej súťaži, či ešte v nedávnej minulosti v Česku. Jednou z klubových ikon je krídelník Radoslav Antl, ktorému to mimoriadne mu sype i v drese národného tímu. Zverenci trénera Zoltána Heistera sa v rámci prípravy na svetový šampionát predstavili na turnaji v Poľsku a proti Maďarom patriacim k úzkej svetovej špičke napol R. Antl sieť 11-krát, vďaka čomu ako prvý v histórii slovenskej mužskej reprezentácie prekonal 500-gólovú hranicu. „Priznám sa, že neviem, kto prišiel s nápadom púšťať po každom našom góle Kristínu, ale rovnako ako celému tímu a fanúšikom, aj mne sa to veľmi páči. Na palubovke dianie okolo seba veľmi nevnímam, lebo po strelenom góle sa okamžite sústreďujeme na obranu, ale na lavičke si atmosféru v hale užívam aj ja. Máme skvelých fanúšikov a preto sa snažíme hrať tak, aby boli s našimi výsledkami spokojní. Ich nálada na tribúne nás jednoducho motivuje k tomu, aby sme súperov v ofenzíve nekompromisne valcovali v každom stretnutí,“ zdôraznil R. Antl.

Podstatne menej zábavy si už užívajú brankári košických a prešovských súperov. Napr. priemer Prešova v slovenskej extralige je 37 a v Maďarsku 38 gólov na zápas s tým, že napr. Hlohovcu nadelili rovnú päťdesiatku. Ochranca svätyne Tatrana a 12-násobný český reprezentant Jakub Krupa sa nad touto bilanciou iba usmial, pričom ako brankár by s podobným zmyslom pre umelecký detail na ihriskách súperov problém nemal. „Skladba V sieti ťa mám je príjemná vec, ktorá človeka pobaví, aj keď nie je práve našim fanúšikom a neprežíva zápas spolu s nami. Pokiaľ by ju hrali niekde mne, určite by som s tým problém nemal. Skôr by som si povedal, že keď ma nešetria súperovi hráči, aspoň mi zahrajú peknú pieseň. Maďarské mužstvá s najväčšou pravdepodobnosťou nerozumejú, čo im po každom góle púšťame, ale my sa pozeráme iba na naše výsledky a prešovských fanúšikov. Pokiaľ sa bavia spolu s nami, potom je všetko v poriadku,“ vtipkoval J. Krupa.

Viacero slovenských médií honorovalo Kristínu titulom Objav roka 2010. Rovnaké konštatovanie platí aj o volejbalistoch VK Slávia z jej rodného Svidníka, ktorí si víťazstvom základnej časti pripísali na konto historický úspech. Do nadstavbovej časti vstupujú Svidníčania s cieľom vytvoriť si pred play off najlepšiu východiskovú pozíciu, k čomu by im mala napomôcť Kristína s hitom V sieti ťa mám. Práve refrén jednej z najhranejších slovenských skladieb by sa mal stať hnacím motorom partie okolo kapitána Kamila Feňa. „Je to veľmi milý fakt, že sa vo svete, či už je to na poli šoubiznisu alebo športu, dokážu presadiť aj ľudia z tak malých miest, ako je Svidník. Keď znie V sieti ťa mám našou halou, znásobuje to pocit hladu po víťazstve a odhodlanie ukázať sa celému Slovensku v ešte lepšom svetle. Svidníčania milujú Kristínine skladby a táto pieseň nie je výnimkou. Kristína je naozaj skvelá speváčka a my za jej výkonmi určite nechceme zaostávať. Tak ako ona, aj my sme urobili v minulom roku kus dobrej práce, pričom pevne verím, že výsledkom nášho snaženia bude na konci sezóny medailové umiestnenie,“ zaprial si Kamil Feňo.

via GRAND STUDIO, s.r.o.