Kristína pozvala vianočnú atmosféru singlom Vianočná nálada


Atmosféra Vianoc sa nezadržateľne blíži a preto jej definitívnu pozvánku poslala aj Kristína novým singlom Vianočná nálada. Skladateľ a producent Martin Kavulič zložil hudobný motív už pred dvoma rokmi a keď sa postupne kryštalizoval materiál na aktuálny album V sieti ťa mám, Kristína ho vytiahla zo zásuvky s prosbou, či by Kamil Peteraj mohol napísať text s vianočnou tematikou. Mladá speváčka v tejto súvislosti priznala, že keď sa jej verše dostali prvýkrát do rúk, okamžite ju chytili a bolo rozhodnuté… „Vianoce si ma získali pre ich atmosféru, keď sa doma stretneme celá rodina a v pokoji si užívame vzácne chvíle pohody s najbližšími. Verím, že z  celej piesne srší pozitívna energia a pravá vianočná nálada. Vždy som si priala naspievať vianočnú pieseň a jej nahrávanie v štúdiu som si maximálne užívala. V každom z nás, napriek pribúdajúcim rokom a životným skúsenostiam, stále ostáva kus dieťaťa. Touto skladbou by som nás chcela vrátiť v spomienkach práve do bezstarostných detských čias. Najemotívnejšie prežívajú Vianoce deti, ktorých úprimná radosť nepozná hranice a preto si piesňou Vianočná nálada prajem navodiť všetky príjemné pocity spájané v našich mysliach s vianočnými dňami,“ povedala nám k svojmu novému singlu Vianočná nálada Kristína.

K detskému svetu neodmysliteľne patrí aj legenda o tom, že darčeky putujú pod stromčeky z rozprávkovej krajiny, kde celý rok zhromažďujú a evidujú detské priania. V tomto najznámejšom príbehu na svete účinkovala ako dieťa aj Kristína. „Nepomínam si, kto a kedy mi povedal pravdu o darčekoch, ale veľmi presne si pamätám moment, keď sa mi nezdalo, že pred večerou rodičia nie sú pri nás a stále chodia do izby so stromčekom, čo sme zase my so sestrou mali zakázané, aby sme Ježiška pri vykladaní darčekov nerušili. Ako dieťa som sa v duchu bála, či ho rodičia nemôžu v prítmí vyľakať, ale nakoniec vždy všetko dobre dopadlo,“ usmievala sa pri vianočných spomienkach Kristína

V novodobej histórii sa však Vianoce posunuli do roviny, kedy im marketingové stratégie uberajú na ich tradičných hodnotách, ale Kristína tlaku reklám vďaka vlastnému know-how nepodlieha. Pokoj v duši si zachováva aj s podporou priateľa Mariána, ktorý v skladbe Vianočná nálada naspieval spolu s Martinom Kavuličom úvodný mužský zbor. „Pre nás s Mariánom je darčekom už len to, že sme spolu. Obidvaja nepotrebujeme čakať na výročia alebo iné dátumy spojené s oslavami, ale radosť si drobnými pozornosťami robíme počas celého roka. Občas sa mi stane, že mám v živote zhon, no v prípade darčekov pre najbližších myslím na nákupy už v predstihu. Nechcem, aby to bolo o povinnosti a preto neobieham obchody na poslednú chvíľu. Ak niekomu niečo darujem, myslím to úprimne a dávam si na tom záležať,“ zdôraznila Kristína.

via GRAND STUDIO, s.r.o. / foto: Ľubo Špirko