Kristína postúpila do česko-slovenského finále Pretty Woman


Speváčka Kristína postúpila do česko-slovenského finále súťaže Pretty Woman, ktorej podmienky sú striktne dané – dosiahnutý vek 27 až 47 rokov a preukázateľné občianstvo Českej alebo Slovenskej republiky. V jej prípade však ide, samozrejme, o pozvanie ako hudobného hosťa. Mladá speváčka sa predstavila v šiestich českých, plus jednom slovenskom semifinálovom kole. Keďže v Česku sa darí hitom Horehronie, Stonka a najnovšiemu singlu V sieti ťa mám, pozvali ju organizátori súťaže aj na finále v libereckej Tipsport aréne, kde sa 4. decembra pod moderátorskou taktovkou Haliny Pawlowskej predstaví desať adeptiek na Pretty Woman 2010.
„Priznám sa, že celková idea Pretty Woman sa mi páči, lebo je založená na osobnostiach finalistiek, z ktorých každá ponúka vlastný príbeh. Na základe pravidiel boli všetky účastníčky v semifinále staršie ako ja, čo bola aj pre mňa nová skúsenosť, hoci som už vo finále Miss spievala. Počas našich rozhovorov ma zaujali ich rozhľad, priority a životná energia. Každá z prihlásených žien bola modernou dámou a preto sa teším nielen na atmosféru finále, ale aj na osobné stretnutia s finalistkami,“ zdôraznila Kristína.

Podobne, ako na Slovensku, zabodovala Kristína v českom éteri so singlom Horehronie, s ktorým vyhrala národné kolo Eurovision Contest Song 2010 a v rámci udeľovania cien v ankete Slávik 2010 si odniesla domov dve sošky za Hit roka a Rádio Slávika. Textársky je pod skladbou podpísaný Kamil Peteraj, hudbu zložil Martin Kavulič a celú pieseň chráni anjelský part Hanky Servickej. „V Česku sa cítim vždy veľmi dobre, pretože Česi sú vnímavým a otvoreným publikom. Aj preto som s Horehroním zažila iba príjemné chvíle. Ľudia sa ma pýtali, kde je Horehronie, ako som sa k tejto piesni dostala alebo som vysvetľovala našu spoluprácu s Hankou Servickou, ktorá má dar spievať v anjelskej reči. Najviac ma však prekvapilo, keď sme s Martinom Kavuličom vystúpili na benzínovej pumpe, zazvonili dva mobilné telefóny a v obidvoch hralo práve Horehronie,“ spomínala s úsmevom Kristína.

V októbri vydala Kristína svoj druhý album V sieti ťa mám a zároveň k skladbe s rovnomenným názvom natočila videoklip. Pred pár dňami spustila novú webovú stránku http://www.kristinamusic.sk a vďaka aktuálnemu singlu Vianočná nálada priniesla do našich zemepisných šírok atmosféru najkrajších sviatkov v roku. Po nórskej metropole Osle vystúpila aj na Festivale slovenskej populárnej hudby Zlatý kľúč v Srbsku a najbližšie ju čaká finále Pretty Woman v Liberci, kde sa predstaví už ako držiteľka dvoch Slávikov.

via GRANDSTUDIO s. r. o. / foto: Ľubo Špirko