Konferencia By Design prinesie do Bratislavy svetové mená dizajnu


“Ako dobrý dizajn dokáže zmeniť čokoľvek k lepšiemu.” Takto znie podtitul pripravovanej konferencie o dizajne z dielne kreatívneho štúdia Milk a občianskeho z!druženia BCK_SPC.
Konferencia By Design je určená pre profesionálov z radov dizajnérov, architektov, ale aj podnikateľov a ľudí, ktorí chcú vedieť viac o tom, čo všetko dokáže dobrý dizajn priniesť, že dokáže pomáhať v každodennom živote a má preukázateľný vplyv aj na obchodné výsledky. Uskutoční sa 18. mája 2013 v priestoroch bratislavského Divadla Aréna.

100_0015

Konferencia bude inšpirovať riešeniami, ktoré reálne fungujú v svetových aj lokálnych podmienkach, a otvorí aj diskusiu na tému slovenského dizajnu. “Na to, akú dôležitú úlohu hrá dizajn v našich životoch, sa o ňom hovorí veľmi málo,” hovorí Martin Jenča, grafický dizajnér a kreatívny riaditeľ štúdia Milk. „Ak je nejaký neduh, ktorý ma na Slovensku trápi najviac, je to práve naša schopnosť nastavovať si latku čo najnižšie. Každý každého pozná a neexistuje iná cesta, ako zabudnúť na slovenskú extraligu a začať hrať ligu majstrov,“ dodáva Jakub Ptačin zo združenia BCK_SPC na margo toho, prečo je konferencia takéhoto druhu na Slovensku dôležitá.

100_0023

Najväčším lákadlom konferencie je Stefan Sagmeister z New Yorku, známy svojím výrazným zapamätateľným rukopisom. Jeho dlhoročné skúsenosti a prvotriedne výsledky potvrdzujú aj ceny AIGA Medal, National Design Award alebo Grammy za grafické návrhy hudobných albumov. Jeho prednášky na americkom TEDe pravidelne sledujú desaťtisíce ľudí.

Stefan-Sagmeister-Work-3

Na konferencii vystúpia aj medzinárodne uznávaní rečníci z krajín V4 a susedných štátov, ako poľský grafický dizajnér Jacek Utko, ktorý na vlastnom príklade ukáže, ako dizajnom možno zachrániť noviny, alebo Rakúšan Erwin Bauer, grafický dizajnér so špecializáciou na vizuálnu identitu a orientáciu vo verejných priestoroch.

stefan-sagmeister-lou-reed-poster

Rečníkov z Európy doplní mladé štúdio Snask zo Štokholmu, ktoré sa vďaka svojej dravosti a rock’n’rollovému štýlu vypracovalo na prvotriednu úroveň vo veľmi krátkom čase a má toho veľa čo povedať aj za rečníckym pultom – napríklad to, ako vďaka svojim nepriateľom dosahovať stále lepšie výsledky.

Lístky na konferenciu možno zakúpiť na stránke http://www.bydesignconf.co