Koncert: Nightpass; Town Portal a Animé


Nezávislí promotéři 6 dBs vstupují do nové koncertní sezóny dánským duem Nightpass a Town Portal. Kdo v Brně navštívil koncerty Obstacles nebo Papier Tigre, tesknil, že k nám nezavítali Marvins Revolt, si nemůže nechat tento koncert ujít. V brněnské Muzejce se obě kapely představí po boku domácích Animé.

Nightpass
Poťouchlé kytary a chytlavé melodie jsou typickým znakem kapel, které do Brna vozí 6 dBs. Bývalý kytarista a zpěvák Marvins Revolt si k sobě vzal bratra, dva další kamarády a založil NIGHTPASS. Kvarteto se inspiruje v math-rockové scéně především z Chicaga. Fanoušci Shellac nebo Make Believe či Cap’n’Jazz si tak přijdou na své. Nightpass své vzory jen stěží zapřou. Tahle dánská kapela je vlastně mladším sourozencem v Brně velmi populárních Obstacles a nebo vzdáleným příbuzným Papier Tigre.

Town Portal
Druhá parta je rovněž z Kodaně. Úplně novou kapelu tvoří kytarové duo, které praxi sbíralo v shoegazových Shelflife. Rytmus v kapele drží bývalý death-metalový bubeník. Výsledek? Melodika shoegaze a tvrdý bubeník spolu utváří něco mezi tvrdými Pelican a bláznivými Tera Melos. Svůj debut chystá kapela vydat na labelu Red Tape.

Animé
Animé stále hledají nové směry a vyhýbají se konvencím. „První deska pracovala s motivem naděje, jakožto hlavní sílou k překonávání překážek“, přibližují členové kapely myšlenku alba, jež recenzenti vychválili až do nebes. Hlavním tématem Cuts je přijetí beznaděje ve snaze být upřímný sám k sobě a k okolí. Animé na nové desce Animé jsou trochu ve stylu Foo Fighters – umí být kytaroví a naléhaví, ale i intimní a zasnění. Obě tyto polohy zvládají s bravurou.

Koncert: Nightpass (DK); Town Portal (DK); Animé (CZ) 6.10.2010, Muzejka, Brno

Last.fm akce: http://www.last.fm/event/1637328+Nightpass+-+Town+Portal+-+ANIMÉ
Facebook akce: http://www.facebook.com/event.php?eid=153342654684920&ref=ts

via 6 dBs