Koncert Foolk a DJ Lixxa spolu s premiérou nového klipu


Druhá marcové streda v Nu Spirit Clube bude venovaná elektronike. Trnavský beatmaker Foolk 10. marca predvedie ako jeho trademarkový samplovací sound znie naživo. Okrem skvelej hudby si tento producent, občianskym menom Dušan Vančo, pripravil premiéru animovaného klipu ku skladbe Bells z debutového albumu Red Pills For Daddy. Video nakreslila a animovala Alica Gurínová, známa svojimi aktivitami napríklad aj v spojení s festivalom Fest Anča.
Foolk je producent typický svojim prístupom k hudbe cez samplovanie. Farebný výlet do sveta rozsekaných bicích a zámerného poškodzovania zvuku v tempe experimentálneho dubstepu a wonky prezentuje vo svojej produkcii, ale aj naživo. Na koncertoch ukazuje možnosti samplovania, krájania a sekania bicích a zábavnej práce so zvukom na unikátnom hudobnom nástroji Monome. Sekundovať mu bude DJ Lixx, najlepší slovenský drum and bassový DJ podľa ankety Slovak DnB Awards 2009. V eklektickom sete sa však predstaví najmä ako turntablista a scrtatcher.
Po týchto vystúpeniach bude večer pokračovať pravidelnou párty, ktorú pod názvom DeDictated
organizujú DJi BBK & BigFish (covertinterests). Ako ich špeciálny hosč sa predstaví hosťom zo susedného Česka Click Joe (Magion/CZ).

http://www.alicagurinova.sk
http://www.foolk.net
http://www.djlixx.com
http://www.nuspirit.sk

via http://www.nuspirit.sk