Koncert Bonobo bude Open Air


Koncert britského mága elektronickej hudby Bonoba sa uskutoční pod holým nebom. Manažment umelca na poslednú chvíľku „odklepol“ variantu, o ktorú sa usporiadatelia snažili od začiatku. Koncert Bonoba a slovenskej predkapely Fallgrapp, ktorý sa koná v stredu 13. augusta v bratislavskoej AEGON Aréne NTC, si tak fanúšuikovia budú môcť vychutnať v príjemnej letnej atmosfére bez nedostatkov typických pre uzavreté priestory. V prípade, ak by sa zhoršilo počasie, sa posuvná strecha priestoru v priebehu troch minút uzatvorí.

Bonobo, aktuálny kráľ downtempa a triphopu, vystúpi v Bratislave so speváčkou Szjerdenne a kompletnou kapelou v rámci turné k aktuálnemu albumu The North Borders, jednému z najospevovanejších počinov na poli elektronickej hudby. Bonobo-mániu spustila okrem iného Simonova spolupráca so speváčkami ako Bajka, Andreya Triana či Erykah Badu, ale hlavne jeho cit pre tú správnu kombináciu triphopu a jazzu s tou najfajnovejšou elektronikou.

Podľa magazínu Pitchfork, v rámci hudobnej „priehradky“ downtempo/triphop, do ktorej sa radia Air, Thievery Corporation či Four Tet, Bonobo „stojí nad všetkými“. Recenzent britskej BBC odporúča „stráviť trošku času s týmto umelcom každému, kto si zatiaľ nenašiel cestu k elektronickej hudbe“.

Domácim hosťom bude skupina Fallgrapp, ktorú si Bonobo vybral z širšej ponuky slovenských a českých interpretov. Fallgrapp je projekt okolo muzikanta Jureša Lišku, ktorý vystupuje momentálne v osemčelnnom zložení. Na koncertoch spája elektroniku s husľovým triom, vokálmi, bicími a gitarou. Fallgrapp je momentálne jednou z najvychytenejších domácich formácií na poli elektronickej a nezávislej hudby a určite sa bude snažiť pred svojím obľúbeným Bonobom ukázať to najlepšie.

Predpredajové lístky na koncert Bonoba a Fallgrapp sú k dispozícii na stránke http://www.orepole.sk v cene 25 eur, na mieste bude vstupné 30 eur. K dispozícii sú aj VIP lístky, ktorých majitelia budú mať rezerované sedenie v lóžach s výborným výhľadom na pódium a prístup do salóniku s občerstvením.

Agentúra Ore Pole priniesla do Bratislavy interpretov ako Ellie Goulding, Tom Odell, Garbage či Nils Frahm, v najbližších mesiacoch pripravuje okrem iného vystúpenia izraelského pesničkára Asafa Avidana, islandských Gus Gus, či francúzskych hitmakerov Klingande.

bonobo2

info & vstupenky na http://www.orepole.sk

Bonobo:


Fallgrapp:

https://www.facebook.com/events/1401287420142571