Kinema Film roka 2010


Už po piaty raz sa počas Medzinárodného filmového festivalu Bratislava bude konať slávnostný večer najčítanejšieho slovenského filmového magazínu Kinema.sk, spojený s vyhlásením výsledkov a odovzdávaním cien Kinema Film roka 2010. Projekt má za cieľ poukázať na to najlepšie zo sveta filmu uvedené v slovenských kinách za celý rok (od 15. novembra 2009 do 21. októbra 2010), zároveň oceniť prácu distribučných spoločností, prekladateľov a rovnako aj tvorcov a organizátorov pôsobiacich v oblasti slovenskej audiovízie.

Slávnostné odovzdávanie cien Kinema Film roka 2010 sa ako významné sprievodné podujatie 12. ročníka MFF Bratislava uskutoční 10. novembra v priestoroch DPOH mestského divadla a bude spojené s projekciou víťazného filmu v hlavnej kategórii Film roka 2010. Zároveň portál Kinema.sk oslavuje 10 rokov existencie, počas ktorej si jednoznačne vybudoval pozíciu stabilného a rozvíjajúceho sa filmového média. Počas slávnostného ceremoniálu sa budú udeľovať ocenenia v celkovo deviatich kategóriách. Okrem hlavnej kategórie Film roka 2010 sa uznaní dočkajú aj najnavštevovanejší film roka, najlepšie titulky/dabing roka, reklamná kampaň roka, študentský film roka, slovenský film roka, televízna udalosť roka, klubový film roka, a „uznanie“ získa aj najhorší film roka. O nomináciách a víťazoch rozhodovala trinásťčlenná redakcia portálu Kinema.sk.

Súčasťou spojenia MFF Bratislava a portálu Kinema.sk je aj spolupráca v rámci obľúbenej papučovej noci v posledný deň festivalu. Podujatie Kinema Film roka sa stalo pravidelnou súčasťou slovenského kinematografického a audiovizuálneho prostredia.

O portáli Kinema.sk
Profesionálny internetový portál, ktorý už desať rokov prináša pravidelné informácie zo sveta filmu. Redakčný tím pripravuje autorské články s dennou aktualizáciou zo všetkých filmových oblastí. Vďaka aktuálnosti patrí medzi najnavštevovanejšie a najrešpektovanejšie autorské portály na Slovensku.

via Peter Konečný