Když cirkus, tak Cirkus Cirkus…


První český cirkus, který se směle může rovnat evropským cirkusům
Světový cirkus pod záštitou primátora Hlavního města Prahy – Pavla Béma

Od 23. září 2010 mohou Pražané shlédnout nevšední přehlídku cirkusového umění Cirkus Cirkus Classic, jejíž předprodej začal již 16.srpna 2010. Cirkus Cirkus Classic je cirkusové představení, které volně navazuje na úspěšný Mezinárodní festival cirkusového umění Cirkus Cirkus festival, který se letos v únoru konal v Praze. Tato akce zaznamenala překvapující úspěch doma ale i v zahraničí. Vysílání toho pořadu zahájila již 15.8. 2010 Česká televize a dále ji v brzké době také následují televizní reprízy evropských televizních stanic. Například 30 . – 31. 8. 2010 po 21.hodině odvysílá Slovenská televize dvoudílný záznam z letošního festivalu.

Zeptali jsme se, Artura Kaisera, ředitele pořádající agentury na co se mohou návštěvníci akce těšit…

„Divákům se představí vystoupení afrických slonů z Anglie, drezůra lvů. Z největšího dánského cirkusu ARENA k nám dorazí volný výcvik ušlechtilých koní a také drezůra velbloudů, lam a zeber.
Co se týče artistických vystoupení rád bych upozornil na výkon brazilské skupiny Diorios, kde skupina kaskadérů jezdí současně proti sobě v ocelové kouli o průměru 5 metrů!
Určitě se také musíme zmínit o tom, že se v našem programu cirkusu objeví také italské akrobatické duo Curatola Brothers, které se právě vrátilo z velkolepého angažmá v Las Vegas.
O toto světové číslo usilovalo několik předních evropských cirkusů, ale tato dvojice si právě vybrala nabídku největšího českého cirkusu Cirkus Cirkus.“

Program přehlídky Cirkus Cirkus Classic

Český cirkus
Reprezentovat Českou republiku bude Robi Berousek ( balanční vystoupení na volném žebříku), držitel bronzové medaile z cirkusového festivalu Itálie a dvou stříbrných medailí z Francie a Holandska. Dále diváci mohou vidět Rudolfa Janečka ( rychložonglér), který zazářil na letošním ročníku Cirkus Cirkus festivalu v Praze a stal se držitel stříbrné medaile a Ceny televize.

Celovečerní klaun
Po velkém úspěchu a ověřené zkušenosti jsme požádali k účasti také klauna Jimmiho Folca (Itálie). Tento umělec disponuje všemi potřebnými atributy, kterými musí být klaun zásoben. Dodává do svého vystoupení velkou dávku herectví, což je v dnešní době velmi důležité, aby díky svému umu oslovil dětské i dospělé publikum.

Velkolepý ukrajinský orchestr
Dokonalou atmosféru celému cirkusovému představení dodá cirkusový orchestr z Ukrajiny.

Ve televizním spotu inzerujete, že se diváci mohou těšit na audiovizuální show, je to pravda?
Ano, Cirkus Cirkus Classic bude jako první v Evropě implementovat do klasického cirkusového představení projekční LED stěnu s několika kamerami. Zda se nám to podaří, už posuďte sami. Od 23. 9. startuje naše show.

Na představeních Cirkus Cirkus festival jsme slyšeli dvě písně, který zpíval Petr Vondráček? Máte něco podobného připraveného pro další představení?

Ano, závěrečnou finální píseň, kterou složila a nahrála skupina O5&Radeček a nazpívá ji zpěvačka Bára Zemanová.

via http://www.promoprodukce.cz