Kauza Cervanová mieri k divákom cez internet


Filmová a kultúrna udalosť roka 2013 a najnavštevovanejší dokumentárny film uplynulého roka – Kauza Cervanová mieri k divákom cez internet.

Detektívnu výpravu režiséra Roberta Kirchhoffa do hlbín dodnes neuzatvoreného prípadu únosu, znásilnenia a vraždy študentky medicíny Ľudmily Cervanovej spred takmer 40 rokov, si publikum teraz môže pozrieť prostredníctvom siete Piano na webovej stránke časopisu .týždeň na adrese filmy.tyzden.sk.

Dokumentárna tragédia Kauza Cervanová s podtitulom „Pravda je jednoduchá. Lži sú zložité“ vstúpila do slovenských kín v máji 2013. Skúma podivuhodné a šokujúce zákulisie najdlhšieho prípadu v dejinách československej justície, odkrýva tajné spisy, hry štátnej komunistickej polície, spovedá svedkov, ktorí nikdy nestáli pred súdom a na povrch privádza neuveriteľné skutočnosti aj nové fakty jednej z najväčších tráum slovenského súdnictva. V domácich kinách si snímku doteraz pozrelo takmer 10-tisíc divákov a stala sa najnavštevovanejším klubovým filmom za minulý rok. Do kín ju priniesla Asociácia slovenských filmových klubov.

Už 30. apríla vstúpi na pulty predajní siete Panta Rhei aj DVD Kauza Cervanová so špeciálnym bonusom, s dosiaľ nezverejnenými materiálmi a s rozhovorom s režisérom.

Kauza Cervanová má na konte okrem ocenení na medzinárodných festivaloch aktuálne aj nomináciu na národné filmové ceny Slnko v sieti 2014 za najlepší dokumentárny film a Robert Kirchhoff je nominovaný na najlepšiu filmovú réžiu.