Karpina mieri na Oravu, prinesie hity aj novú pesničku o kňazoch


Jarné pokračovanie rockového festivalu na severe Slovenska – ORAVA ROCKFEST SPRING je už miestnou klasikou nielen pre rockerov, punkáčov a metalistov, ale aj ľudí, ktorí bezprostredne na Orave žijú. Hlavnou hviezdou tradičného podujatia bude rocková kapela KARPINA. Bratislavská pätica chystá na Oravu tradičný, originálny program aj s celkom novou pesničkou.

Podujatie už v minulosti potvrdilo svoje orientovanie, organizačný team vsádza na prezentáciu undergroundu a kapiel, ktoré v bežných slovenských rádiách nepočuť. Tohtoročný Orava Rockfest Spring sa uskutoční už 24. apríla na tradičnom mieste – v kultúrnom dome Rotunda v Nižnej Nad Oravou, štart je o 15:00. Najväčšie hudobné teleso a „zodpovednosť“ pripadne práve recesistickej KARPINE. Tá v spojitosti textov, hudby a videoprojekcie dokáže vyčariť nielen úsmev, ale zároveň ponúknuť aj pohľad do útrob slovenskej spoločnosti, či skôr malomeštiackosti, mamonu a komplexov. Spestrením koncertu KARPINY bude aj celkom nová pesnička „Katolícki kňazi“, ktorú kapela slávnostne odpremiérovala minuý piatok na koncerte v bratislavskom klube MMC. Supportom tohto výborného zoskupenia bude nemenej zaujímavé združenie – Vandali. Triumvirát umelcov lídruje Pišta Vandal Čad, univerzitný profesor, ktorý na to vôbec nevyzerá. Vandali predstavia svoju výbornú intergalaktickú šou. Death metal má nesmierne silné zastúpenie v jeho old school podobe prostredníctvom legendárnej kapely Dementor, ale aj progresívnom deathovej smršte God Defamer. Hardcore Thrash zastúpia po roku bratislavskí Beer Society. V hlavnom meste Slovenska už meno v rámci undergrounde majú, nastal čas budovania základov mimo metropoly. Z domácej – oravskej scény sa predstavia starí známi metalcoresti Deep Sense, ale aj power metalová Arva a punkrockový Škandál.

Vstupenky:
predpredaj: 8 €, na mieste: 9 €

Predajné miesta: Hudobniny Emge Námestovo, Triangel Pub Námestovo, Zona Bar Tvrdošín, Pejrak bar Nižná, OcÚ Nižná, U Golema Nižná, Oravia Minibar Dolný Kubín.

Bližšie info:
http://www.oravarockfest.sk

Facebook:
http://www.facebook.com/oravarockfestspring#!/event.php?eid=10150096903080603&ref=mf

via oravarockfest.sk