Jimmy Pé vydáva prvú časť EP Fake Fantasy


Jimmy Pé, jeden z najzaujímavejších slovenských producentov rôznej elektronickej hudby, vydáva tento týždeň nové EP. Fake Fantasy vychádza pod hlavičkou vydavateľstva GERGAZ a dá sa zakúpiť cez Bandcamp alebo iTunes.

Jimmy Pé označil toto EP za “party nahrávku” a ponára sa na ňom do sveta tanečnej a bassovej hudby. Je v porovnaní z jeho predošlou tvorbou dynamickejšie, experimentálnejšie a aj menej melodické. Prvá časť Fake Fantasy obsahuje 7 trackov, z ktorých 2 sú remixy v podaní Daedelusa a Pixelorda. Ostatné skladby sú originálne kompozície. Jimmy si tiež pozval speváčku Ashley Abrman (The High Corporation), ktorá spieva a rapuje na tracku Vsezer.

Demo verzia Fake Fantasy sa dostala aj ku Gaslamp Killer-ovi ktorý často zaraďuje Jimmyho skladby do jeho DJ setov.

Losangelský producent a DJ dokonca napísal o mladom slovenskom talente: „One – of a very small handful of producers on the planet that I’m checking for musically right now. Keep your ears on this man.“

Už dávnejšie bolo avizované, že toto je len prvá časť Fake Fantasy. Druhá by mala doraziť neskôr tohto roku. Bude tiež obsahovať originálne skladby, ako aj 2 nové remixy. Popri vydaní druhej časti uzrie svetlo sveta aj špeciálna limitovaná vinyl verzia Fake Fantasy EPčiek. LP bude obsahovať všetky remixy a výber niektorých ďalších skladieb z oboch častí EP.

Na podporu tohto release sa Jimmy vydáva na malé oslavné turné – zahrá v dvoch slovenských mestách a raz aj v Českej republike. Na týchto parties ho podporí Big Dope P.