Je to už módní fenomén? Posuďte sami na MINT: Brno Fashion Marketu


Milovníci krásných věcí, designu, českých produktů a skvělé atmosféry už ruší všechny plány na sobotu 16. března. Místo toho totiž vyrazí do třetího a čtvrtého patra Tržnice Brno na Zelném trhu, aby si tam užili další ročník MINT: Brno Fashion Marketu.

Dvě patra našlapaná osmdesáti stánky s oblečením, doplňky, šperky, designovými kousky i dobrotami lákají návštěvníky už po pětatřicáté. Mezi místními prodejci i zástupy zákazníků se festival stává pomalu legendou. „MINT: Fashion Market znám už dlouhou dobu, protože jsem Brňačka a tady je to něco jako fenomén,“ podělila se Míša, návrhářka minerálních a pletených šperků pod značkou Miska.

Na trzích je unikátní uvolněná atmosféra, kde se cítí dobře manažerka, maminka s malými dětmi i parta středoškoláků. „Návštěvníci u nás najdou především lokální produkty od českých návrhářů. Mají příležitost podpořit některé z neziskových organizací, se kterými spolupracujeme. Stát se součástí světa, kde myslíme na ostatní a na to, jak bude planeta vypadat i za sto let. A při tom si to parádně užít a domů si odnést kousky, které si jinde nepořídí,“ přiblížil ředitel festivalu Zbyněk Hanko. Stačí jen vyrazit. Vstup je tradičně bezbariérový a zdarma.

Někdy se z nadšených návštěvníků mohou časem stát i sami prodejci. Jako například výrobci látkových ubrousků pod značkou Prostůl. „Jsme pravidelnými návštěvníky MINT: Fashion Marketu. Poté co jsme spustili náš e-shop, bylo jen otázkou času, kdy se přihlásíme. Dva roky jsme se rozkoukávali na trhu a teď přišel čas se ukázat,“ uvedla za tým Tereza Kostelanská. Se značkou Prostůl chtějí odnaučit lidi používat papírové ubrousky a ukázat jim krásu těch látkových. Nabízí vlastní design a ruční práci švadlen.

O plný stůl se postarají i Chutě z Chotě. Od jejich stánku si zákazníci odnesou něco dobrého na zub. „Mohou se těšit na ověřený a oblíbený sortiment pálivých i nepálivých omáček, sals a dipů a také datlových tyčinek,“ řekl Jiří Protivínský.

MINT: Brno Fashion Market 35
16. 3. 2019
Tržnice Brno, Zelný trh 14
11:00 – 18:00

Program, seznam prodejců i další informace najdete na našem webu či Facebooku:
https://www.mintmarket.cz/cs/trh/mint-brno-fashion-market-35
https://www.facebook.com/events/571607313310551/

Hledáte víc o historii MINT: Brno Fashion Marketu? Podívejte se sem:
https://www.mintmarket.cz/cs/o-nas