"Jako když si hrajou kočky s myší"


Youcoco – Big Now!
13 skladeb, 37 minut 19 sec., digipack CD
Deadred / Starcastic Records 2010
vychází: 3. června 2010

Každý, kdo jen trochu sleduje dění na slovenské nezávislé hudební scéně, už o trenčínské kapele YOUCOCO něco slyšel. Pověsti o čerstvém větru, naději a velkém objevu můžou vždycky znamenat cokoliv, ale debutové album Big Now!, které právě vychází na značce Deadred/Starcastic Records je jasný a pádný argument – důkaz místo slibů.

Dostatečně sexy, aby si vás přitáhly k sobě a omotaly kolem prstu a přitom dostatečně drzé na to, aby ani na chvíli nepřestalo být jasné, kdo tu rozdává karty. Viděli jste někdy jak si kočka hraje s myší? Třináct skladeb na debutovém albu obléká syrové koncertní verze do jednoduchých, ale funkčních aranží, s minimální prostředky dosahují YOUCOCO maximálního efektu. Jejich chytlavé písně získávají na podmanivosti a než se nadějete, jste v pasti, ze které se vám nechce ven.

Album Big Now! představuje ideální model: schopnost psát dobré písničky se ve spojení s výbornou a promyšlenou studiovou prací (desku ve studiu Garage ONE produkovali Matúš Homola (The Autumnist, Nylon Union) a Karol Mikloš) vytvořila z CD Big Now! jukebox narvaný hity.

Dvojice kamarádek Radmila K. (kytara, zpěv) a Ria B. (bicí) založili kapelu zprvu jen jako prostředek na společné trávení volného času, svojim specifickým zvukem a osobitým projevem však rýchlo na sebe strhli pozornost, aniž by disponovalo jedinou oficiální nahrávkou. Stačily sporadické sklepní demáče, pár koncertních záznamů a hlavně šeptanda o bezprostředních živých vystoupení, plných hitovek, zvukově ohlodaných úplně na kost. Syrový zvuk kytary, geniálně jednoduchá rytmika, drzý zpěv a kouzelně chytlavé melodie připomenou tvorbu PJ Harvey, Beat Happening, Liz Phair či The Kills.

Youcoco – Big Now! tracklist:

1. Hello
2. Maybe On Monday
3. Afrika
4. Deal
5. Memories Of Yesterday
6. Future Pilots
7. Who Is Great?
8. Rider
9. Doctor
10. HuHu
11. Love Or Hate
12. Smile
13. Kirk

Deadred/Starcastic 2010
http://www.myspace.com/youcoco
http://www.starcastic.cz
http://www.deadred.sk

via http://www.starcastic.cz