Islandská diva Sóley v máji rozžiari bratislavskú A4ku


Islandská speváčka a multiinštrumentalistka Sóley vydáva začiatkom mája svoj tretí štúdiový album a vzápätí sa vydá na európske turné, na ktorom sa predstaví aj slovenským fanúšikom. V nedeľu 28. mája vystúpi v bratislavskom Priestore súčasnej kultúry A4.

Na hudobnú scénu vstúpila Sóley ako pianistka a vokalistka známej indiefolkovej skupiny Seabear, po dvoch albumoch a množstve spoločných koncertoch sa rozhodla vydať na sólovú dráhu a hneď jej prvý album We sink z roku 2011 vyvolal medzinárodný ohlas. Príjemné indiefolkové až popové skladby sama speváčka, vlastným menom Sóley Stefánsdóttir, popisuje ako „zasnené, surealistické, žijúce vo vlastnom svete“. Nasledujúca nahrávka Ask the Deep potvrdila jej talent a nevšedný prístup k tajomne temnej hudbe. „Jej piesne sú na obežnej dráhe vrodeného zmyslu pre krásu,“ napísal o nej rešpektovaný americký hudobný portál Consequence of Sound.

Po dvojročnej odmlke prichádza Sóley s tretím štúdiovým albumom Endless Summer, ktorého vydanie je naplánované na 5. mája. Už názov napovedá, že bude optimistickejší a slnečnejší, ako tie dva predchádzajúce. „Videl si hviezdy? Videl si

vychádzať slnko? Mňa môžeš nájsť medzi kvetmi a v sebe nájsť trochu pokoja,“ spieva v titulnej skladbe. Podľa labelu Morr Music je Endless Summer skutočne ako nekonečné islandské leto: „Je to erupcia, v ktorej sa znovuzrodí svetlo.“

Štyri dni po vydaní albumu štartuje Sóley so svojou kapelou európske turné, počas ktorého sa zastavia v pätnástich mestách Veľkej Británie, Nemecka, Poľska, Česka, Maďarska, Chorvátska, Slovinska, Rakúska a aj Slovenska. U nás odohrá svoj koncert v nedeľu 28. mája 2017 v bratislavskej A4-ke. Vstupenky budú k dispozícii v sieti Interticket, v predpredaji budú stáť 12 eur, na mieste o tri eurá viac.

Vstupenky
http://www.interticket.sk
Viac info
http://www.realsomething.com
https://www.facebook.com/someREALthing
FB event
Sóley
http://soleysoley.is/
https://www.facebook.com/soleysoleysoley