Iron Maiden a Korn na festivale Sonisphere pri Prahe


Britská heavy-metalová legenda Iron Maiden je prvým potvrdeným headlinerom českého jednodňového festivalu Sonisphere, ktorý sa opäť uskutoční na letisku v Míloviciach. Podujatie v sobotu 11. júna okrem nich privíta aj americkú industrialmetalovú kapelu Korn, brazílsko-americko-francúzsku thrashmetalovú skupinu Cavalera Conspiracy a americkú metalovú formáciu Mastodon. Sonisphere navyše láka aj ultra výhodnou ponukou vstupeniek!

V roku 2010 festival navštívilo viac ako 35-tisíc ľudí, čím sa podujatie stalo najnavštevovanejším hudobným festivalom v krajine a prekonalo aj tradičný Rock for People. Toto číslo môžu fanúšikovia rockovej hudby tento rok prekonať, pretože len samostatný koncert skupiny Iron Maiden v Prahe navštívilo pred troma rokmi viac ako 30-tisíc ľudí. Navyše – vstupenky sú výrazne lacnejšie, ako minulý rok!

Vlani sa Sonisphere festival v Českej republike konal v sobotu 19. júna. Vystúpila na ňom veľká thrash-metalová štvorka, teda kapely Metallica, Megadeth, Anthrax a Slayer. Okrem nich zahrali aj Alice in Chains, Rise Against, Stone Sour, DevilDriver, Volbeat, Therapy?, John B, Adam Freeland či Pendulum DJs. Českú republiku reprezentovali skupiny Krucipüsk, Debustrol či Wohnout. Zo Slovenska na podujatie vypravili aj špeciálne autobusové spoje.

Najlacnejšie vstupenky na rockové podujatie stoja v rámci časovo obmedzeného tzv. early bird balíka 970 českých korún (v prepočte 39,50 eura) plus manipulačný poplatok. Tieto lístky budú v predaji od stredy 9. februára. Akcia early bird potrvá do 18. februára, kedy sa ceny vstupeniek zvýšia. V ponuke sú aj Golden Circle a VIP vstupenky. Lístky sa na Slovensku predávajú v sieti Eventim.

SONISPHERE Festival 2011
Sobota, 11. JÚN 2011
Letisko MÍLOVICE – len 30 km od Prahy
ČESKÁ REPUBLIKA

Line up:
IRON MAIDEN * KORN * CAVALERA CONSPIRACY * MASTONDON a mnoho ďalších…

Iron Maiden – Fear of the Dark

Korn – Freak on Leash

via cz.sonispherefestivals.com