Ink Midget má nový vinyl, Exitab prináša jeho Blackouts


Vydavateľstvo Exitab existuje v priestore stredoeurópskej hudobnej scény už sedem rokov a po pomalšom začiatku roku sa pred prázdninami rozbehlo opäť naplno. Jedným z dôkazov je aj dlhšiu dobu plánovaný vinyl Blackouts producenta Adam Mateja aka Ink Midget, ktorý vychádza v týchto dňoch.

Ink Midget je dlhodobo považovaný za jedného z najzaujímavejších producentov našej scény a napriek mladému veku sa už neoplatí o ňom hovoriť iba ako o talente, ale skôr ako o stálici. Vyrovnanosť jeho produkcie od splitu s Pjonim v roku 2011 cez dlhohrajúci debut Re-Leave až po minuloročné EP Songs For Your Girlfriend je pozoruhodná a spätný pohľad na ňu to iba potvrdzuje.

Album Blackouts vyšiel pôvodne v roku 2014 pod kanadským vydavateľstvom King Deluxe iba v digitálnej podobe, kolekcia piatich skladieb si však zaslúžila fyzické vydanie a žiaden iný formát nesedí k organickým beatom pretkaných vrstvami surových synthov tak dobre, ako vinyl. Inkova produkcia na Blackouts je bohatá na rôzne sonické elementy, nápadité a jednoduché balenie vinylu v transparentnom obale s typografickou potlačou autorstva Damiana Herba, tak k nej vytvára zaujímavý kontrast.

Midgetove Blackouts nie sú jediným releasom Exitabu v tomto období. Už 3. júna vydavateľstvo prinieslo na kazete a ako pay-what-you-want digital fascinujúci debut projektu Vrtačky po desáte hodině nazvaný Lullabies (for Stela), v ktorom jeho autor objavuje prostredníctvom noise-ambientu snovú atmosféru netypických uspávanok. Ešte do konca júna vyjde aj tretia kazeta temných a chirurgických koláží projektu Sound Sleep, za ktoré je zodpovedný producent Dead Janitor. Sesterský label Exitabu – Proto Sites tiež v najbližších mesiacoch prinesie nový vinyl Ink Midgetovho večného súputníka – Pjoniho album nazvaný Liminal Zones.