Info o nové desce kapely I Love 69 Popgeju


Let’s Gold Corridor je název debutové dlouhohrající desky (limitované edice zlatého vinylu: 275 kusů) slezsko-valašské skupiny I LOVE 69 POPGEJU, která vyjde 19. ledna 2011. Dvanáct skladeb ve vinylové verzi, 13 ve verzi digitální, shrnujících jejich předchozí kariéru, vychází pod hlavičkou jejich vlastní Vole Love Production s distribucí na Malarie Record Labelu. Materiál byl nahrán během dvou let v improvizovaných studiích převážně v Ostravě, ve Valašské Bystřici a na Stanici v Žilině. Desku zmixoval a zmastroval Don Mirvald (JackJack).

Duo Jakub Adamec a Pavel Pernický ve své tvorbě překračuje hranice mezi hudbou a výtvarným uměním. Audio-vizuální, fyzický a barevný disko-punk plus věčně čerstvý campingový dekadancefloor. Podklady z kláves pumpují různou rychlostí v rozlišných stylech mixu disko a punku, country a náboženské muziky, elektro s cirkusem, vše s dodatkem hravosti, neodolatelného narcismu, úpadkovosti a špinavosti. Energii a intenzitu, kterou vyzařují na svých živých vystoupeních a která je jejich poznávacím znamením, se snažili zachytit a předat na své debutové nahrávce, která se narozdíl od předešlých EP konečně dočkala dopracování detailů až do konce.
Duet občas spolupracuje s Petrem Markem (režisér, Midi Lidi aj.), který se také na albu objevuje jako host v několika skladbách. Neoddělitelnou vizuální složku má na starost dvorní VJ Magda Jańczuk.

Tracklist alba:
Strana A:
1. Ahoj (Intro)
2. Adam
3. Srdíčko
4. Záď
5. Bojkot
6. Disco Disasters
Strana B:
1. Young & Innocent
2. Strážná Věž
3. Miluji Tě
4. Nine Lives
5. Koňák
6. We Are Bizzare (ukázka tady: http://www.last.fm/music/I+LOVE+69+POPGEJU/Let%27s+Gold+Corridor/12.+We+Are+Bizzare)

Skupina poprvé vystupuje ještě jako Popgeji v roce 2001 na rodném Valašsku. Dále pokračuje pod názvem 69 Popgeju a novou kapitolu začíná psát v roce 2005 v Ostravě už jako I Love 69 Popgeju. Po roce vydatného koncertování práce ovocuje vydáním 4-písňového EP „As Long as the Pump is pumpin, so Long as the Bassdrum is going“ na vlastní značce Vole Love Production. V roce 2008 na polském labelu By?em Kobieta Records vydávají „Przeklęte EP VOLE LOVE Production“ se zpokrevněnými kapelami Like She a Marius Konvoj a letos ochutnávkové free download EP „Rozprostírej Dobro EP“, které je ke stažení na diycore.net. Popgejové jsou pionýři art trashového závanu přicházejícího z východu.

„… jsou na pohled banda nadržených šílenců na tripu, ve skutečnosti se jedná o multižánrový, propracovaný umělecký projekt. Zařadili se do kategorie Nezařaditelné. Jejich koncerty jsou performance, láska je sprostá, kostýmy se svlékají, tekutiny stříkají. Must see!”
(pozvánka na Itch my Hahaha, 2009)

„Creepy Teepee 09. Moje první živá zkušenost s touhle kapelou. Perveznější elektropunk se nerodí nikde jinde na světě. Jenom v Ostravě. Klávesák s koňskou hlavou na hrudi a polonahej blázen s cédéčkem na krku sjížděj riffy ze starejch počítačovejch her a do toho řvou: „Ahoj, ahoj… “ Divil sem se. Ale fakt mě to chytlo. Já sem tancoval, bavil se a smál! A nešlo s tim přestat. Prostě v sobě něco maj. Vobnažujou naše podvědomý zvířecí choutky a nutěj nás zahodit zábrany. Po třetí písničce sem měl chuť se svlíknout, pomazat se hovnama a recitovat Žáčka. Freud by měl z Popgejů VELKOU radost.”
(mojepole.blogspot.com, 2009)

Popgejové za sebou mají přes 100 koncertů po Česku, Slovensku, Polsku, Německu a Maďarsku. Koncertovali např. s Final Fantasy, Felixem Kubinem, Kevinem Blechdom ad.
Loni byli vyhlášeni nejzajímavějším projektem soutěže Malá Alternativa 2009.
Po dvouleté hybernaci, vyvolané dokončením desky a metamorfózou ze studentů na dospělost, kdy koncertovali pouze sporadicky, se tento vlak znovu rozjíždí a zastaví až ve stanici Fuck.
Na začátek roku 2011 připravují promo koncerty k propagaci svého debutového LP.
Zatím jsou potvrzeny tyto termíny:

20.1. Ostrava, Klub Fiesta, Křest LP w/ Schwarzprior
21.1. Nový Jíčín, Coffee Music Bar w/ Stevie Brufen
22.1. Valašské Meziříčí, M-klub w/ Like She, Marius Konvoj, Schwarzprior
29.1. Pardubice, Klub 29
10.2. Zurich, Roten Fabrik
5.3. Rožnov pod Radhoštěm, Klub Vrah w/ The City Kill, Chainsaw Eaters
25.3. Budapest, Szabad Az Á
26.3. Szolnok, Tomi Büfé

Kdyby William Wallace ve finální scéně Braveheartu zařval jako své poslední slovo: „Popgejuuu!” znamenalo by to úplně to samé jako „Svobodu!”, protože PeeGee’s to cítí srdíčkama, to je pro ně nejzákladnější. Nebojí se jít vlastní cestou, tvořit své trendy a to z nich činí originální zjev na české nezávislé scéně a pojem nového undergroundu.

„Experiment, který vyšel z chráněné krajinné kemping oblasti, pop vztyčený prst.”
(Maxim Horowitz, Dezinfetamin č.3, 2010)

Diskografie:
Let’s Gold Corridor (LP, Vole Love Production, CZ, 2011)
Distribuce: Malarie Record Label (malariepunk@seznam.cz)

Rozprostírej Dobro EP (Free download EP, Vole Love Production, CZ, 2010)

Przeklęte EP Vole Love Production (Maxi free download EP w/ Like She a Marius Konvoj,
Byłem Kobietą Records, PL, 2008)

As long as the Pump is pumpkin, so long as the Bassdrum is going (CDr, Vole Love Production, CZ, 2006

via http://www.ilove69popgeju.net