Imagine Dragons hlavnou hviezdou Colours of Ostrava 2017


Imagine Dragons sa stanú hlavnou hviezdou šestnásteho ročníka medzinárodného hudobného festivalu Colours of Ostrava od 19. do 22. júla 2017. Americká kapela, ktorej videoklipy majú stomiliónové prezretia, vypredáva štadióny po celom svete a pravidelne boduje so svojimi singlami na vrchole hitparád, dopĺňa už oznámenú dvojicu veľkých mien – britskú speváčku Birdy a berlínsky elektronický projekt Moderat.

“Pre Colours of Ostrava sa stane koncert Imagine Dragons veľkou udalosťou, kedže ide o kapelu, ktorá je v súčasnej dobe na vrchole popularity. Som nadšená, že práve u nás zaznie naživo ich adrenalínový mix gitarového rocku, popu aj elektroniky, ktorý strháva fanúšikov,” hovorí riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

“Hráme na gitary, bicie a basu, takže nám hovoria rocková skupina. My ale zbožňujeme silné melódie, skladby, dávajúce pocit explózie,” tvrdí spevák Imagine Dragons Dan Reynolds. Nepravdepodobne zložená štvorica kamarátov z Las Vegas, Dan Reynolds a traja jazzmani z Berklee School of Music, existuje od roku 2009 a prvýkrát na seba upozornili o tri roky neskôr singlom It’s Time. “Úspešne vstrebali tlmenú americkú gotiku Arcade Fire, demokratizujúci štýl Mumford & Sons aj zdvorilú nadradenosť Coldplay,” napísali o kapele, ktorej singel Radioactive sa stal v roku 2012 najpredávanejšou rockovou skladbou v americkej digitálnej histórii a album Night Visions jedným z najúspešnejších rockových debutov uplynulej dekády. Pozíciu pop rockovej star potvrdili Imagine Dragons aj druhým albumom Smoke + Mirrors, opäť naplneným hitovými skladbami. Imagine Dragons získali cenu Grammy (a ďalšiu nomináciu) a veľa ďalších významných ocenení, ich skladby znejú v televíznych seriáloch, filmoch, ale aj v reklame. Členovia založili taktiež charitatívnu organizáciu The Tyler Robinson Foundation pomáhajúcu v boji s rakovinou a spolupracujú s Amnesty International.

Štvordňové vstupenky na Colours of Ostrava 2017 sú už v predaji na http://www.colours.cz a v sieti Ticketpro. Aktuálna cena 2090 Kč v limitovanom množstve 5000 kusov. V predaji je taktiež ubytovanie v stanovom mestečku, parkovanie alebo miesto pre karavan.

Videa:
Imagine Dragons – Radioactive

Imagine Dragons – Demons

Imagine Dragons – It’s Time

Fotografie: http://bit.ly/CoO_2017_press

Oficiální aftermovie Colours of Ostrava 2016: