II. Ročník ekologického, hudebního, filmového a informačního festivalu RAJSKÁ ZAHRADA


Svoláváme vás k poradnímu kruhu do Rajské Zahrady.
Přijměte pozvání na II. Ročník ekologického, hudebního, filmového a informačního festivalu RAJSKÁ ZAHRADA, 9.-12.9.2010 v Žízníkově (Heřmaničky) u České Lípy. Jde o nekomerční festival s ušlechtilými cíli. Podpořte nás svou účastí, sdílením své vize, šířením pozvánky, připojením se k diskuzi.

SMYSL FESTIVALU
Slyšeli jste o fenoménu sté opice? Teorie, podle které když pracuje určité množství lidí v nějakém směru, existuje bod, ve kterém stačí, aby se přidal jen jeden další člověk a změní se hierarchie hodnot všech.

Chceme strhnout tuto vlnu a přivítat nové časy Země v úctě, ve společné modlitbě, společným tancem. Chceme vytvořit zdravý prostor vzájemného pochopení, vlídnosti a lásky k přírodě. Prostor inspirujícího setkání. Přijeďte společně s námi hledat způsob, jak i v dnešní době můžeme žít ve společné harmonii se vším, co nás obklopuje. Přijeďte uctít Rajskou Zahradu a představit svou vizi ráje. Podpořte tento smysluplný projekt, který by rád hledal cesty udržitelného způsobu života, s respektem k přírodě, cesty života v míru s okolním světem.

SOUTĚŽNÍ PROJEKTY
Máte nějaký projekt, jehož obsahem je pomáhat lidem a přírodě? Chybějí vám finance na realizaci vašeho nápadu? Přihlaste se do soutěže na festivalu a získejte jednu ze tří cen. Z každé vstupenky, půjde 100kč na rozdělení mezi tři vítězné projekty. Projekty budou vybírat návštěvníci. Ten, co získá nejvíce hlasů, obdrží 70% částky, druhý 20 % a třetí 10%. Projekty je možné přihlásit mailem a také přímo až na festivalu.

PROGRAM FESTIVALU
Celý program bude mít ORGANICKÝ VÝVOJ, bude zde prostor pro vaši kreativitu. To, co do festivalu vnesete, to se v něm také projeví. Na festivalu bude několik scén, výstavy s ekologickou tématikou, projekty udržitelného rozvoje, tvořivé dílny, Strom Přání, filmový a přednáškový stan, prostor pro workshopy, divadla, dětský koutek, indický ášram..Program bude vznikat také na místě. Bude zde nástěnka, kam každý, kdo bude chtít Rajské zahrady uctít nějakým svým přípěvkem, napíše datum, čas a místo konání své aktivity…(divadlo, workshop, koncert, přednáška, dílna, hra pro děti, taneční vystoupení atd.). Kromě spontánního vývoje je připravena i hlavní programová linie.

Ve čtvrtek zahájíme program AZTÉCKÝM TANCEM s mexickými šamany a Zděnkem Ordeltem ( projekt nebezeme.cz). Za bubnů mexických šamanů při zapáleném ohni v kruhu se otevře brána do RAJSKÉ ZAHRADY. Pokračovat budeme společným jamem a tancem. Kolem půlnoci proběhne tanečně meditační báseň Vědomá planeta.
Páteční večer bude převážně v rytmu reggae a ska. Od osmi hodin zahrají skupiny Harambe , Los Chuperos, Ext, Cháska, poté následuje volný jam.

V sobotu nás čeká workshop malování s hudbou s V.Kiseljovem, výroba šamanských bubnů a kostýmů na karneval, proběhne dětský karneval, a také diskuze: MŮŽE ČLOVĚK VE 21.STOLETÍ ŽÍT V HARMONII S PŘÍRODOU? Odpoledne si společně zatančíme „Tance universálního míru“, tance přírodních národů pod vedením Dany Jirkalové…Tance, které oslavují a prohlubují náš vztah ke všem rovinám univerza kolem nás, i uvnitř nás, i vztahy mezi námi. Večer drahý Žiarislav slavnostně zapálí festivalový oheň a jeho koncertem propukne KARNEVAL PŘÍRODNÍCH BYTOSTÍ. Před půlnocí utichnou všechny scény a o půlnoci se všichni sejdeme před hlavním pódiem, kde každý zapálí svíčku a společně vyslovíme PŘÁNÍ PRO ZEMI A PRO SVĚT pod vedením Moudrých babiček z Čech. Pak už se můžeme těšit na promítání filmu PRO PŘÍŠTÍCH 7 GENERACÍ, který dokumentuje cestu a poselství babiček z Mezinárodní rady 13 domorodých žen, které tváří tvář světu v krizi sdílí své vize léčení a volají po změně, teď, než bude příliš pozdě! (www.propristich7generaci.cz).
V neděli se můžete odpoledne těšit na hudební a divadelní představení NA ZEMI RÁJ, koncert Jana Řepka, J. Štefličkové ( kytara a zpěv) a od sedmi hodin koncert skupiny MarimbaMama (Latin reggae afro beat). V půl deváté pak proběhne slavnostní předávání cen festivalu. Festival zakončí svým koncertem vítěz soutěže ETHNO KRÁL, kterému bude po korunovaci předán klíč od brány do Rajské Zahrady.

PROJEKT 2010:Vyhlášení projektů, které získají vybrané peníze (z každé vstupenky jde 100kč na tyto projekty ). První projekt, který získá nejvíce hlasů získá 70% z vybrané částky, druhý. 20% a třetí 10%.

ETHNO KRÁL- Na Etno scéně budou během festivalu vystupovat přihlášené hudební formace do hudební soutěže ETHNO KRÁL, na radiu Ethno. Návštěvníci budou volit kapelu, která se jim bude nejvíce líbit a zvolí svého Ethno krále. ( Pro kapely, které se nestihly přihlásit, na festivalu bude ještě možnost tak učinit). Hlasování probíhá do neděle 16 hodin. Pro rok 2011 bude vítězi soutěže nabídnuto, aby otevřel bránu do Rajské Zahrady (3.ročník), dále získá roční hraní svých písní na rádiu Ethno a luxusní pobyt s moderním nahrávacím studiem na Zeleném mlýně ve Všetatech.
Na Duchovní scéně uslyšíte v průběhu festivalu koncerty Maok ( hudba naší duše ), Oldřich Janota ( kytara a zpěv ), Manželé Havlovi ( viola da gamba, tibetské mísy ), Rajská zahrada ( posvátné písně ), Korbelář a Kotulán ( indická bambusová flétna a kytara ), Mamaler ( kletzmerband ) a recitaci básní Básníka Ticho ( básníka našich niter ).
Na programu je také promítání obrazů s duchovní tématikou s V.I.Kiseljovem, Indický ášram se Swamim Sacchinandaprem (práce s vědomím, meditace) a mnoho dalšího.

Slyšíte volání Matky Země? Jak se chvěje a křičí po změně? Zastavme se! Udělejme něco pro naši Matku. V těchto dnech, kdy se plní proroctví, se rozhodujeme, zda zničíme či zachováme sami sebe a svou Matku Zemi. Každý z nás si vybírá, jak bude žít. Je na nás, zda se rozhodneme probudit k vyššímu vědomí. ROZHODNEME SE PRO ŽIVOT?

Oslavte s námi konec léta v Rajských zahradách, na tak trochu jiném festivalu. Na víkend je zařízeno krásné babí léto, pojďte se toulat v lukách. Je to akce pro celou rodinu, děti jsou vítány. See you later!

VSTUPENKY
200 Kč v předprodeji (www.vstupenkov.cz)
300 Kč na místě

via rajske-zahrady.cz