Ida Kelarová v Nu Spirit Clube


Nu Spirit v máji predstaví bratislavčanom prvú dámu rómskej hudby zo susednej Českej republiky. Ida Kelarová je synonymom spojenia dvoch svetov – rómskej kultúry a sveta jazzu. Svoj nový album “Aven Bachtale” predstaví naživo 25. mája v Nu Spirit Clube na Šafárikovom námestí 7.

Čaká na vás večer plný emócií, ktoré si podmania každého, kto má otvorené srdce. Veď Aven Bachtale znamená v rómčine „Buďte štastní.“ V jej novom albume pulzuje rómska krv, je to však komplexná spoveď zrelej ženy, ktorá svoju cestu životom zapisuje v notách.

Ida sa na pódium postaví spolu s gitaristom, spevákom a kapelníkom Desideriom Duždom a formáciou Jazz Famelija. Toto zoskupenie mixuje rómske a jazzové prvky, spája rómske harmónie a latinsko-americké rytmy so zvukom jazzovej kapely.

Akcia sa začne o niečo skôr ako ostatné koncerty v Nu Spirit Clube, už o ôsmej.
Lístky si môžete kúpiť v predpredaji u Dr. Horáka, v Artfóre a na všetkých predajných miestach siete Ticketportál.

„Moje nejsilnější inspirace a vzpomínky mi dávalo to, když mě táta posadil na skútr a vzal mě s sebou k jeho romské rodině do Horných Salib. Svoboda. Láska. Pravda. Prostor. Život, o jakém jsem snila. Tam jsme vždycky viděli tatínka šťastného. Tam jsem zjistila, co to s člověkem udělá, když je volný, když se nedusí, když může svobodně dýchat. Táta byl jinak celý život smutný, ale v Salibách byl doma. Hrálo se, zpívalo se, plakalo se, radovalo se. Tam byly opravdové city.“

http://www.ticketportal.sk/Podujatie_Search.asp?ID=14782
http://www.nuspirit.sk
http://www.kelarova.com

via nuspirit.sk