Hviezdy severského krimi sa stretnú so slovenskými fanúšikmi


Slovenskí čitatelia sa onedlho môžu osobne zoznámiť so švédskou autorskou dvojicou severskej krimi tvorby. Cilla a Rolf Börjlindovci, autori trilerov Skočný príliv (2013), Tretí hlad (2014) a Temný úsvit (vyjde v slovenskom preklade začiatkom novembra), budú mať besedu v bratislavskom kníhkupectve Martinus.sk.
Cilla a Rolf Börjlindovci napísali scenáre pre viac než 20 filmov a získali množstvo ocenení v odvetví televízie aj filmu. Po týchto skúsenostiach zaznamenala ich prvá kniha s názvom Skočný príliv veľký záujem čitateľov v niekoľkých desiatkach krajín. V týchto dňoch navštívia Slovensko pri príležitosti slovenského vydania už ich tretieho krimi románu a fanúšikovia sa s nimi môžu stretnúť osobne na besede 5. novembra o 18:00 v kníhkupectve Martinus.sk na Obchodnej ulici v Bratislave.

Tvorba
Knihy Börjlindovcov sa vyznačujú charizmatickými postavami a príbehmi plnými sociálnych konfliktov. V ich písaní cítiť talent a rutinu – majstrovsky dokážu dávkovať napätie, nečakané zvraty, prekvapenia, všetko elegantne previazané do pútavého príbehu. Ďalším typickým znakom v ich tvorbe je surrealistický humor. Romány tejto autorskej dvojice sú určené pre čitateľov, ktorí obľubujú napätie, nečakané zvraty, rozuzlenia a očakávajú od knihy silný emocionálny zážitok.
V súčasnosti sa pripravuje filmové spracovanie románu Skočný príliv. V knihe sa po prvý raz stretávame s dvojicou vyšetrovateľov Tomom Stiltonom a Oliviou Rønningovou, ktorí sa potom objavujú aj v ďalších dvoch románoch: Tretí hlas a Temný úsvit.

Autori prichádzajú na Slovensko na pozvanie vydavateľstva Ikar a počas svojej návštevy od 5. do 7. novembra 2015 zavítajú aj na knižný veľtrh Bibliotéka.