Hviezdy severského krimi sa stretnú so slovenskými fanúšikmi

Hviezdy severského krimi sa stretnú so slovenskými fanúšikmi


Slovenskí čitatelia sa onedlho môžu osobne zoznámiť so švédskou autorskou dvojicou severskej krimi tvorby. Cilla a Rolf Börjlindovci, autori trilerov Skočný príliv (2013), Tretí hlad (2014) a Temný úsvit (vyjde v slovenskom preklade začiatkom novembra), budú mať besedu v bratislavskom kníhkupectve Martinus.sk.
Cilla a Rolf Börjlindovci napísali scenáre pre viac než 20 filmov a získali množstvo ocenení v odvetví televízie aj filmu. Po týchto skúsenostiach zaznamenala ich prvá kniha s názvom Skočný príliv veľký záujem čitateľov v niekoľkých desiatkach krajín. V týchto dňoch navštívia Slovensko pri príležitosti slovenského vydania už ich tretieho krimi románu a fanúšikovia sa s nimi môžu stretnúť osobne na besede 5. novembra o 18:00 v kníhkupectve Martinus.sk na Obchodnej ulici v Bratislave.

Tvorba
Knihy Börjlindovcov sa vyznačujú charizmatickými postavami a príbehmi plnými sociálnych konfliktov. V ich písaní cítiť talent a rutinu – majstrovsky dokážu dávkovať napätie, nečakané zvraty, prekvapenia, všetko elegantne previazané do pútavého príbehu. Ďalším typickým znakom v ich tvorbe je surrealistický humor. Romány tejto autorskej dvojice sú určené pre čitateľov, ktorí obľubujú napätie, nečakané zvraty, rozuzlenia a očakávajú od knihy silný emocionálny zážitok.
V súčasnosti sa pripravuje filmové spracovanie románu Skočný príliv. V knihe sa po prvý raz stretávame s dvojicou vyšetrovateľov Tomom Stiltonom a Oliviou Rønningovou, ktorí sa potom objavujú aj v ďalších dvoch románoch: Tretí hlas a Temný úsvit.

Autori prichádzajú na Slovensko na pozvanie vydavateľstva Ikar a počas svojej návštevy od 5. do 7. novembra 2015 zavítajú aj na knižný veľtrh Bibliotéka.