Hviezdny víkend v NuSpirit: Christian Prommer Drumlesson, Leporelo_FM a Lonely Drifter Karen


“Vresk” bratov Lánikovcov v spolupráci s NuSpiritom v máji štartuje projekt Nouveau Nu Nights, sériu akcií, ktoré vyplnia čakanie na ďalší ročník .Jeho najnovší projekt sa od roku 2007 venuje akustickým prerábkam slavných hitov tanečnej scény od Kraftwerku, Patricka Pulsingera, Josha Winka a mnohých dalších. Už prvý singel, inštrumentálna jazzová verzia hymny detriotského techna Strings of Life od Derricka Maya, katapultovala Drumlesson medzi hviezdy klubovej scény. Po koncerte sa o DJské sety postarajú nórsky nu jazzový producent Espen Horne a domáci Kinet.

V našom malom útulnom bare na Medenej si vás v piatok vyčíhajú „súrodenci z kozmu“ alebo ak chcete Cosmic Borthers s ich pravidlenou Popular NIght. Chalani si ako hosťa pozvali suseda z Viedne, „samurajského“ Toma Wielanda, ktorý sa už neraz postaral o kvalitný žúr, po ktorom niektorí stratili aj hlas.

Piatok bude síce hviezdny, ale aj na sobotu sa tiež treba poriadne pripraviť. Stačí povedať Shyua Okino a všetci hudby znalí si okamžite volajú taxík. Shuya je polovicou japonskej súrodeneckej skupiny Kyoto Jazz Massive. Jeho sety sú nielen technicky dokonalé, ale hlavne veľmi muzikálne. Strieda sa v nich jazz, disco a house s maximálnym tanečným efektom.

Sobota v klube bude venovaná fanúšikom elektronického soundu. Nezmeškajte najlepšiu pred-letnú párty pod značkou Leporelo_FM so Shaunom Reevesom ako headlinerom. Shaun pochádza priamo z kolísky elektronickej hudby, z Detroitu, ale momentálne operuje z horúceho kotla elektronickej hudby, priamo z Berlína. Asistovať mu budú domáci Milosh, Skank a Barbie Idijot.

V nedeľu sa môžete tešiť na druhú akciu Nouveau Nu, ktorá sa bude niesť v komornejšom duchu. Koncert Lonely Drifter Karen v Nu Spirit Bare vás uvedie do unikátneho sveta, kde sa mieša folk, avant-pop a kabaret. V klube bude ako vždy free jazzová jam session s Triom Juraja Kalásza, Maja Ševčíka a Ľuba Šrámeka.

via nuspirit.sk