Hviezdny NuSpirit víkend s Parov Stelar a viedenským Moov


Rakúsky fenomenálny Marcus Füreder alias Parov Stelar prichádza aj so skupinou po roku späť do Bratislavy a NuSpirit Vám ich predstaví na – už dávno beznádejne vypredanom – koncerte v klube na Šafku v piatok 7. mája. Jazzová formácia z mestečka Linz zosobňuje v svojej tvorbe slobodu jazzových tónov, ktoré spôsobom im jedinečným kombinujú s groove, house a breakbeatovými varáciami a nedovolia publiku sa iba nečinne prizerať a „kochať sa zvukom“. Tí šťastní, ktorým sa podarilo dostať k lístkom budú odmenení prvotriednym hudobným zážitkom a permanentným úsmevov na tvári ešte aj v nedeľu podvečer. After patrí našim dvom nezmarom DJ Magálovej a C.O.D.O.vi.

Nech je malou náplasťou všetkým, ktorí sa do klubu v piatok večer nedostanú funky-disco Kokiho a Juniora v bare na Medenej, sklamanie nehrozí.

V sobotu odštartuje V NuSpirite nová séria klubových večerov spájajúcich rôzne štýly ako hip-hop, soul, house, jazz a break beat, mapujúca ich súčasnosť a budúce trendy MOOV – predstavujúci producentov a DJov vždy z inej metropoly Európy, spolu s menej známymi ale nádejnými menami od nás.
Pilotom serié je MOOV to Vienna s Dorian Concept – jazzovým figliarom klubovej generácie 21. storočia, ktorý si virálnymi videami s hrou na mikro-syntetizátory a živými vystúpeniami stihol získať followerov po celom svete. The Clonious je jeho soulový brat, súputník z kapely JSBL a naživo predstaví album “Between the Dots”. Sam IRL študuje vo Viedni za majstra zvuku, zbiera vintage syntetizátory, produkuje deep house a broken beat. eSeNeR aktívne praktikuje dávne majstrovstvo hľadanie nadčasových trackov v stohoch starých vinylov, Stratasoul je Nu Spirit rezident.

Na Medenej hľadajte DeDicated disco house s Robertom Schoenom aka Gari, kedysi slovenská drum&bassová legenda, ktorý sa gramce postaví spoločne s Bbk a BigFish.

V nedeľu Vás necháme relaxovať, aby ste v pondelok vládali vstávať do práce. V klube nájdete svoje obľúbené jazzvové Sunday Jam Session s the Trio, a ak Vám ozaj ešte bude, málo zájdite do baru a tam bude čakať Felix so svojim Sunday Chillin.

… príjemný víkend

via nuspirit.sk