Hviezdami zimného Uprisingu budú The Skints a kultoví Dub Inc


Začiatkom decembra sa v Bratislave už po siedmykrát uskutoční Uprising Winter Edition. Zimná verzia obľúbeného festivalu Uprising bude tento rok oslavou kvalitného reggae zo starého kontinentu. Hlavnou hviezdou bude kultová francúzska kapela a vlajková loď európskeho reggae, Dub inc. Na Slovensko prídu exkluzívne vrámci turné predstaviť svoj nový album „So What“. Na pódiu v Ateliéri Babylon sa stretnú s fantastickými britskými The Skints. Pripravte sa na strhujúci mix reggae, ska, dubu a punku s nádychom Londýna.

Dub Incorporation patria k najžiadanejším kapelám zo všetkých ročníkov Uprisingu a ich svieža kombinácia reggae, dancehallu, dubu, ska a hiphopu s vplyvmi arabskej a africkej hudby je jednoducho neodolateľná. Vo Francúzsku sú dlhoročne absolútnou špičkou vo svojom žánri, vypredávajú koncerty a na festivaloch právom obsadzujú headlinerské pozície. Na Uprising Winter Edition 2016 sa na pódiu stretnú so stúpajucou hviezdou UK scény, reggae-punkovou kapelou The Skints. Tí sa po veľkom úspechu v lete na Zlatých pieskoch vracajú do Bratislavy, tentokrát na svoju klubovú premiéru. Hudba The Skints sa dá jednoducho opísať ako zvuk Jamajky na londýnsky štýl. Ich minuloročný album FM sa drží na popredných priečkach Billboard Reggae album chart.

The Skints spoločne s kapelou Dub Inc zahrajú 3. decembra 2016 na festivale Uprising Winter Edition v bratislavskom Ateliéri Babylon. Program čoskoro doplní ešte niekoľko mien – pre aktuálne informácie sledujte fanpage a web stránku festivalu http://www.uprising.sk. Lístky zoženiete v sieti Ticketportal.

Info: http://www.uprising.sk
Lístky: https://goo.gl/zSZwMl
Event: https://www.facebook.com/events/1325185680827424/