Hura luxus alebo tie roky 90te!


Aj vy ste zatajili dych pri úplnom zatmení Slnka v roku 1998, prežívali obavy pred Silvestrom 1999, úžas pri správach o klonovaní ovce Dolly, či vyronili slzu pri Titanicu, alebo neveriaco sledovali dinosaury v Jurskom parku? To sú okamihy, emócie a črepiny detstva, ktoré prežíva šestica hlavných hrdinov. Janka, Petra, Daniel, Erik, Džeffo a Tomáš sú zástupcami generácie narodených v osemdesiatych rokoch, ktorí v rokoch deväťdesiatych prežili svoje detstvo a mladosť, prvé lásky i sklamania. Žijú na jednom sídlisku a sú odkázaní na vzájomné priateľstvo a spoločné spoznávanie sveta: toho detského i toho „dospeláckeho“, sveta rodičov a správ zo sveta „veľkého“ spoza hraníc ich sídliska.

Autorská absolventská inscenácia Hurá, luxus! alebo Tie roky 90-te detskou optikou, no bez pátosu či súcitu ku svojim hrdinom a k minulosti, reflektuje desaťročie, ktoré uzatváralo dvadsiate storočie. Jedno z najpestrejších desaťročí histórie ľudstva, veľká explózia nádejí aj gýču, slobody aj rozdielov. S dobrým príde vždy aj zlé, s hodnotným aj nehodnotné, s nádejou aj sklamanie – no v deväťdesiatych rokoch to bolo niekedy ťažké oddeliť a rozoznať.  

Príďte si spolu s tvorivým tímom zahrať obrie lego a zaspomínať si na fenomény, ktoré ešte pred pár rokmi okupovali noviny, televízory i hlavy asi každého z nás – premiéra inscenácie Hurá, luxus! alebo Tie roky 90-te sa uskutoční v Divadle Aréna (priestor Skúšobne) 13. februára 2010 o 19.00. 

Autorský tím:
Adriana Totiková, Michal Baláž a kol.: Hurá, luxus! alebo Tie roky 90-te
réžia: Adriana Totiková
dramaturgia: Michal Baláž, Simona Nyitrayová
produkcia: Simona Surovková
scéna: Zuzana Formánková
kostýmy: Silvia Zubajová
audiovizuálna spolupráca: Šimon Ondruš
účinkujú: Kristína Sviteková, Ivana Kubáčková, Michal Režný, Daniel Fischer, Lukáš Dóza, Juraj Ďuriš