Hudobný festival a konferencia Waves Bratislava dáva do predaja prvé vstupenky a oznamuje ďalšie mená


Waves Bratislava 2014 postupne naberá konkrétne obrysy. Ohlásení boli ďaľší účinkujúci, ktorí 3. a 4. októbra vystúpia v kluboch a priestoroch v okolí Námestia SNP. Zároveň je spustený aj predpredaj prvých vstupeniek, pričom 300 permanentiek je dostupných za zvýhodnenú cenu 19 eur.

Festival
V programe ohláseného festivalu Waves Bratislava pribudli viaceré mená účinkujúcich. Okrem zahraničných zoskupení, ako rakúsky projekt Manu Delago Handmade (AT) či dánska Sekuoia (DK), holandských Knalpot (NL) a Alamo Race Track (NL), môžte vidieť aj chorvátskych Lovely Quinces (HR) a Vlasta Popića (HR) či ukrajinské duo Zapaska (UA). Slovenský line up festivalu doplnili žánrovo pestré kapely ako Fresh Out Of The Bus, Genius Locci, Škvíry & Spoje, Martina Javor & Band, Tante Elze, Zlokot, Luno (CZ), Autumnist, Sensoreal, Abusus, Amo & Band, Youcoco a mnohí ďalší.

Hudobná konferencia
Pre tých, ktorí sa o hudbu zaujímajú aj z profesionálneho hľadiska, alebo sa chcú dozvedieť niečo viac o hudobnom biznise, je určená odborná hudobná konferencia. Na rozdiel od minulého ročníka sa tento raz uskutoční rovnocenne v oboch metropolách, najskôr v rakúskej Viedni odkiaľ sa 3. októbra presunie do Bratislavy.

Waves Music Conference navštívi v Bratislave tento rok viac ako 500 zahraničných reprezentantov hudobného biznisu, preto predstavuje ideálne miesto na výmenu skúseností a možné stretnutia s kľúčovými osobnosťami. Jej obsahom budú diskusie na témy, ktorých spoločným menovateľom je najmä zásadná zmena, ktorú do ekonomiky hudobného sektora prinieslo predovšetkým rozšírenie internetu a technológií všeobecne.

Jedným z dôležitých cieľov konferencie Waves Bratislava je tiež pozdvihnutie profesionálnej úrovne slovenskej odbornej verejnosti, jej schopnosti uspieť na medzinárodnom trhu a v neposlednom rade vytvorenie priestoru pre networking a výmenu skúseností s predstaviteľmi svetového hudobného biznisu.

Vstupenky
Dnešným dňom sa spustil aj predpredaj viacerých druhov vstupeniek na festival.
Okrem dvojdňového lístka BRATISLAVA Festival Pass je možné zakúpiť si aj TWIN CITY Festival Pass. V ňom sú zahrnuté okrem bratislavských aj koncerty vo Viedni a kyvadlová autobusová doprava medzi oboma mestami.

Prvých 300 lístkov BRATISLAVA Festival Pass je v predaji za zvýhodnenú cenu 19 eur na oba dni. Po ich vypredaní cena stúpne až do dňa festivalu na 25 eur. Od septembra, kedy bude známy presný line up festivalu, budú v predpredaji aj samostatné denné festivalové lístky. Na konferenciu sú pripravené samostatné lístky a permanentky, obsahujúce aj vstup na festival.
Komplexné informácie o cenách všetkých lístkov sú dostupné na wavesbratislava.com/listky.

Festival Waves Bratislava sa uskutoční 3.- 5. októbra 2014 na desiatich pódiách v kluboch v okolí Námestia SNP. Toto na Slovensku unikátne podujatie v sebe spája showcasový hudobný festival a odbornú konferenciu s cieľom podporiť a prezentovať to najlepšie z domácej i zahraničnej hudobnej tvorby a zviditeľniť ju pre odbornú i širokú verejnosť.