Hudobné vydavateľstvo z Viedne a nezávislý kultúrny priestor Tabačka Kulturfabrik spolupracujú pri festivale Use The City


Košice, 17. 5. 2010 – Fettkakao je nezávislý viedenský label, ktorý funguje od roku 2005. Okrem vydávania super hudby sa ľudia okolo tohto vydavateľstva venujú organizovaniu výstav, či gurmánskych pohostení. Sú proste hýbateľmi viedenskej umeleckej scény.

Košický nezávislý kultúrny priestor Tabačka Kulturfabrik a Fettkakao sa spojili, aby pripravili warm up night pre festival USE THE CITY! na ktorom vystúpia kapely spojené s týmto labelom: A Thousand Fuegos, Brooke’s Bedroom, Vortex Rex. Hlavnou hviezdou večera bude medzinárodná zostava Lonely Drifter Karen, ktorá si v Košiciach urobí zastávku počas svojho európskeho turné.

Čaká na Vás noc plná skvelej muziky, špeciálny welcome drink, proste festivalová zahrievačka, ako sa patrí!

Lineup:
Lonely Drifter Karen 
(BE/ES Crammed disc, Fettkakao)
http://www.myspace.com/lonelydrifterkaren

A Thousand Fuegos 
(AT/Fettkakao)
http://www.myspace.com/athousandfuegos

Vortex Rex 
(AT/Fettkakao, Seayou)
http://www.myspace.com/vortexrex

Brooke’s Bedroom 
(AT/Fettkakao)
http://www.myspace.com/brookesbedroom

Vstup vrátane welcome drinku 2€!!!

FETTKAKAO
je nezávislý viedenský label, ktorý funguje od roku 2005. Okrem vydávania super hudby sa ľudia okolo fettkakao venujú organizovaniu výstav, či gurmánskych pohostení. Sú proste hýbateľmi viedenskej „scény“. Tabačka a Fettkakao sa spojili, aby pripravili warm up night pre festival USE THE CITY! na ktorom vystúpia kapely spojené s týmto labelom: A Thousand Fuegos, Brooke’s Bedroom, Vortex Rex a Lonely Drifter Karen. Čaká na Vás noc plná skvelej muziky, špeciálny welcome drink, proste festivalová zahrievačka, ako sa patrí!

http://www.fettkakao.com

Lonely Drifter Karen
Podmanivý hlas, ohnivé piano, jemná akustická gitara preskakujúca do expresionistického kabaretu, melódie, slová, emócie a mágia to všetko je magický svet Lonely Drifter Karen. Tento medzinárodný projekt sa zrodil zo spolupráce troch hudobníkov. Každý z nich má pôvod v inom hudobnom žánre. Nieje im cudzí folk, rock, kabaret, experimentálna či klasická hudba. Kapela sa skladá z rakúskej speváčky Tanji Frinta, pianistu a hudobného producenta Marca Meliá Sobreviasa zo Španielska a talianského perkusionistu Fausta Menossiho. Ich skvelo aranžované valčikové piesne sú plné energie, španielského temperamentu, energie a humoru.
http://www.myspace.com/lonelydrifterkaren

A Thousand Fuegos
Pamätáte si tie zvierajúce sny, ktoré sa vám snívali počas temných horúčkovitých nocí, keď ste boli malí? A Thousand Fuegos – áno. Tento projekt je viac – menej oneman show multitalentovaného textára a hudobníka Matthiasa Peykera, ale čas od času, si hlavne na živé vystúpenia, zavolá na pomoc kamarátov hudobníkov. Aranžmány sa odvíjajú od folkovej gitary, ale hutný zvuk prinášajú akordeón či perkusie. Jeho melancholické piesne sú ako jazda v opustenej lanovke smerujúcej do hôr z temného upršaného lesa. A Thousand fuegos predskakovali kapelám ako Animal Collctive, alebo Mount Eerie.
http://www.myspace.com/athousandfuegos

VORTEX REX
Akčne orientovaná viedenská kapela, ovplyvnená novými kultúrnymi fenoménmi, ako skateboarding, hip hop, punk, alebo noise. Milujú hudbu a nerobia v nej rozdiely: Guns and Roses, Nirvana Bob Dylan sa v ich i podoch miesa s Alaiyah a Italo popom. Po dvoch releasoch na fettkakao a mnohých živých vystúpeniach vydávajú na Seayou Entertaiment, inom nezávislom viedenskom labely, ktoré vydáva napr. The Pharmacy, či Thieves Like You. 
http://www.myspace.com/vortexrex

BROOKE’S BEDROOM
Je sólovým projektom Martina Piepera. Založil ho začiatkom Roka 2007. Fettkakao ho objavilo počas výstúpenia v „Strom +/-“ -> malom queer – undergroundovom klube vo Viedni a jeho živá show ich doslova zamrazila. Martin svoju hudbu opisuje takto: “… niekde medzi lofi laptopfolkom a DIY minimal technom..“
http://www.myspace.com/brookesbedroom

Use the city festival 2010
26. – 30. 5. 2010
2. ročník festivalu pouličného umenia a umenia vo verejnom priestore sa bude konať na najrozličnejších miestach v Košiciach (Mestský park, Staničné námestie, Kasárne/Kulturpark, Hlavná ulica, Dominikánske námestie, amfiteáter…). V programe očakávajte neočakávané – štrikované graffiti, reverse graffiti, tancujúci bager, živú architektúru, animované fasády, flashmob, hip-hop na vážnu hudbu… Špičkové projekty zahraničných a slovenských umelcov (Compagnie Beau Geste / FR, Storm / DE, Skutr / CZ, Moose / UK, Divadlo na peróne / SK, Là Hors De / FR…) a všetky žánre pouličného umenia (slampoetry, hip-hop battle, urbánne športy, hudobný experiment…). 

http://www.usethecity.sk

via usethecity.sk