Hosté 45. Mezinárodního Filmového Festivalu Karlovy Vary


Scott Cooper
Hostem slavnostního zahájení 45. MFF Karlovy Vary bude herec a režisér Scott Cooper, který doprovodí slavnostní uvedení svého snímku Crazy Heart.

Scott Cooper patří k filmařským talentům, kteří ve své práci spojují práci herce, autora i režiséra. Studoval na Lee Strasberg Theatre and Film Institute v New Yorku. Od konce 90. let se začal objevovat ve vedlejších rolích v televizních seriálech. Hlavní roli získal v dramatu o válce ve Vietnamu Vlčák Rain (Rain, 2001, r. R. J. Wilson) a v romantickém dramatu Save It for Later (2003, r. C. Brigham). Napsal scénář k hororu Dům v temnotách (For Sale by Owner, 2009), který spoluprodukoval a kde si pod režijním vedením Roberta J. Wilsona zahrál hlavní roli. Za svého filmařského mentora považuje herce, producenta a režiséra Roberta Duvalla, s nímž se setkal při natáčení kostýmního válečného dramatu Bohové a generálové (Gods and Generals, 2003, r. R. F. Maxwell) a westernové minisérie Prolomená stezka (2006, r. W. Hill).
Film Crazy Heart, který získal dva Oscary, je Cooperovým režijním debutem.

Adrian Grenier
Americký herec, hudebník, režisér a producent Adrian Grenier bude hostem 45. ročníku MFF Karlovy Vary.

Všestranně nadaný umělec Adrian Grenier je divákům znám především jako herecká hvězda úspěšného seriálu Vincentův svět (Entourage). Hereckou kariéru začal v roce 1997 v dramatu Na vlastní pěst (Arresting Gena, r. Hannah Weyer), dva roky poté mu popularitu přinesla hlavní role v romantické komedii Šílená jízda (Drive Me Crazy, r. John Schultz). Dvakrát se objevil ve filmu Woodyho Allena – Celebrity (1998) a Cokoliv (Anything Else, 2003), hrál ve sci-fi Stevena Spielberga A.I. Umělá Inteligence (Artifical Intelligence: AI, 2001) nebo válečném snímku Gregoryho Hoblita Hartova válka (Hart´s War, 2002). V poslední době jsme Adriana Greniera mohli vidět v komedii Ďábel nosí Pradu (The Devil Wears Prada, r. David Frankel). Adrian Grenier je členem newyorské kapely The Honey Brothers. Na MFF Karlovy Vary se představí jako režisér dokumentu Teenage Paparazzo, který se zabývá vztahem celebrit a médií. Jde již o jeho třetí režii po dokumentu Shot in the Dark (2002) a krátkém filmu Euthanasia (2006).

via kviff.com