Horská Chata opäť uspela na Musiq1 Awards


Aj tento rok hudobná televízia Musiq1 odovzdávala svoje ceny. A aj tento rok bola medzi víťazmi martinská kapela Horská Chata. Hoci sa nedostala do nominácií v hudobných kategóriách, neodchádzala bez mrkvy – ceny pre víťazov. Spevák Martin Vantúch ovládol kategóriu IN Fashion.

Z desiatky nominovaných českých a slovenských hudobníkov fanúšikovia najviac hlasovali práve za speváka kapely Horská Chata. „Nemyslím si, že oblečenie je dôležité, skôr ide o to, ako ten ktorý umelec vystupuje,“ povedal Martin Vantúch. Tak ako v hudbe, aj v oblasti imidžu sa inšpiruje u mnohých zahraničných kapiel. „Je ich veľmi veľa, ťažko vypichnúť jednu. Mám pocit, že všetci sú dobrí. Páči sa mi napríklad štýl kapely Thirty Seconds to Mars,“ priznal.

Po zisku ďalšieho ocenenia Horská Chata nespí na vavrínoch. V plnom prúde je hlasovanie v ankete Slávik. Martinčania dúfajú, že po vlaňajšom zisku titulu Objav roka sa im aj tento rok podarí prejsť sa v priamom prenose televízie Markíza po pódiu. „Návrat Inekafe na scénu a jej úspech na udeľovaní Musiq1 Awards hovorí, že Slovensko je hladné po dobrej rockovej hudbe. Veríme, že sme tento rok našich fanúšikov presvedčili o tom, že to myslíme úprimne a vážne a že nám pomôžu splniť si ďalší sen v kariére,“ hovoria členovia Horskej Chaty, ktorí rock úspešne reprezentovali v národnom kole Eurovízie či na letných festivaloch. Hlasovanie v ankete Slávik trvá do 11. novembra 2010, ako dopadlo sa dozvieme 26. novembra 2010.

Horská Chata sa v týchto dňoch nezaoberá len očakávaním výsledkov Slávika. Pripravuje nový album. „Väčšina skladieb je už hotová, chalanov čaká fáza dolaďovania a textovania. Do štúdia by sme chceli ísť vo februári budúceho roka,“ uviedli manažéry kapely Nikoleta Kováčová a Marek Suchanič, ktorí dodali, že fanúšikovia sa v úvode roka 2011 môžu tešiť nielen na nové CD ale aj na turné stým CD spojené. „Hneď v úvode roka nás budú môcť ľudia vidieť na bratislavskom koncerte Inekafe 27. januára 2010 kde sme ako hostia. Tešíme sa na Vás,“ pozýva fanúšikov na koncert spevák M. Vantúch.

via Nikoleta Kováčová, foto: Daniel Lipár