Horkýže Slíže prinesú na jeseň internacionálnu show


Takmer osemnásť rokov od rozdelenia federácie Čechov a Slovákov prinášajú Horkýže Slíže za asistencie českých aj slovenských kolegov dôkaz jednoty a priateľstva oboch národov. Ich turné naprieč Slovenskom i Českom všetkých presvedčí, že punk nepozná hraníc. Dvanásť starostlivo vybraných miest v Česku a päť miest na Slovensku navštívi vskutku internacionálna show!

Horkýže Slíže si dali po mimoriadne vydarenej festivalovej sezóne krátku pauzu a v rámci oddychu si odskočili na pár dní do New Yorku, kde odohrali niekoľko vystúpení pre krajanov. V týchto dňoch sa však už štvorica z Nitry usilovne pripravuje na jesenné turné KVASFEST, kde chcú predstaviť úplne nový koncertný program. V playliste určite nebudú chýbať ani pesničky z posledného, mimoriadne úspešného albumu 54 dole hlavou. Zo zákulisia kapely prenikli informácie, že chalani začínajú uvažovať aj nad novým videoklipom, pravdepodobne k pesničke Žúrka. V rámci turné KVASFEST zahrajú Horkýže Slíže postupne v Žiline, Košiciach, Bratislave, Banskej Bystrici a v Modre. Ako hostí si prizvali skupiny Karpina, HT, Vandali a zo susedného Česka príde hosťovať Vypsaná fixa.

Koncerty u západných susedov ponesú názov BRATIA A SESTRY TOUR 2010. Séria spoločných vystúpení Horkýže Slíže a kapely Tři Sestry bude zároveň malým vyvrcholením osláv 25. narodenín Troch sestier. Česká legenda zároveň na jeseň predstaví aj nový koncertný videoklip k pesničke Léto z posledného albumu Lázničky.
Počas tohtoročnej jesene tak obľúbené Horkýže Slíže precestujú so svojou internacionálnou show celé územie Česka i Slovenska krížom-krážom. Bratia a sestry, držme si klobúky!

Horkýže Slíže na KVASFEST tour:
15. 10. Žilina – Smerr Pub – Karpina, HT, Vandali
16. 10. Košice – Collosseum – Karpina, HT, Vandali
21. 10. Bratislava – MMC – Vypsaná fixa, HT, Vandali
22. 10. Banská Bystrica – býv. kino Hviezda – Karpina, Vypsaná fixa, HT, Vandali
23. 10. Modra – DK – Karpina, HT, Vandali

Horkýže Slíže a Tři sestry na Bratia & Sestry tour:
15. 11. Hradec Králové – K.D. Střelák
16. 11. Kladno – K.D. Sítná
19. 11. Kutná Hora – OK Club Lorec
20. 11. Tachov – Zimní stadion
25. 11. Liberec – D.K.Liberec
26. 11. Písek – KD Písek
27. 11. Havlíčkův Brod – K.D. Ostrov
3. 12. České Budějovice – Sportovní hala Stromovka
4. 12. Třebíč – Sportovní hala
9. 12. Ostrava – Bonver Aréna
10. 12. Zlín – Hala Euronix
11. 12. Prostějov – Společenský dům

via http://www.horkyzeslize.sk