Home Made Mutant uvádzajú singel Utekaj


Home Made Mutant po uzavretí trilógie o “láske a spolunažívaní” prichádza s novým albumom Tajomný tromf mladosti, ktorý bude pokrstený 6. mája v Bratislave v priestoroch A4 spolu s albumami skupín Požoň Sentimental, Toni Granko a Bezmocná hŕstka.

Album Tajomný tromf mladosti vznikal v tandeme Maroš Hečko a Martin Hasák a je postavený na elektronických podkladoch a samploch, do ktorých dvojica nahrala klavíre, gitary, basové linky a vokály. Skladby bude na koncertoch hrať v triu spolu s Toni Grankom. Platňa je plná žánrových odvolávok a pestrofarebných aranžmánov, v ktorých je cítiť filmové obrazy, niektoré skladby pôsobia ako by boli komponované pre rozprávku, iné ako vystrihnuté z komixových príbehov – stačí si dosadiť vymyslené postavičky s ultra schopnosťami.

Aktuálny singel UTEKAJ sa pohráva so známym sloganom z filmu Slnko v sieti, režiséra Štefana Uhra, ktorý spustil v roku 1962 československú novú vlnu. Generácia narodená v 60. rokoch si slogan prisvojila.

Maroš Hečko o singli povedal:
Replika, kedy Fajolo schytal od Bely: „Si debil rídky, Nie ty si rídka… Som si myslel, že nie si, ale si rídka, Nie, ty si debil rídky!“, sme jemne obohatili: „Ty debil rídky, nádherný!“
Začiatkom 90. rokov sme toto hravé protirečenie používali často pri rozličných príležitostiach, aj keď bolo na žúroch veselo, aj keď sme boli naštvaní, aj keď sme boli s milenkami v posteli. Bola to mantra našej generácie, poézia zo 60. rokov, ktorú všetci milovali.
Dodnes!

via Home Made Mutant