Hochspannung! prinesie zmutovaný zvuk z legendárneho Bristolu


Presne týždeň pred Vianocami sa opäť ohlási stálica bratislavského klubového priestoru – párty Hochspannung!, ktorá už osem rokov pôsobí na scéne so snahou pozdvihnúť úroveň slovenského clubbingu. Prináša vždy aktuálne, no zároveň zásadné mená, ktoré ovplyvňujú smerovanie elektronickej hudby vo svete. Za ten čas sa predstavili nášmu publiku DJi takého formátu ako L-vis 1990, Bok Bok, Leon Vynehall, Sophie, MssingNo, Tessela či Mumdance a samozrejme aj (v tomto kontexte často skloňovaní) Disclosure, ktorí mimochodom, práve v deň bratislavského vystúpenia podpísali zmluvu na svoj prvý album.

Tento raz načreli organizátori do vôd večne inšpiratívneho Bristolu a prinášajú do hlavného mesta zmutovaný zvuk vydavateľstva Livity Sound a jeho hlavného predstaviteľa – anglického DJa a producenta menom Kowton. Funkcionálna tanečná hudba na pomedzí techna a bass music, ktorú produkuje, hráva a vydáva, je minimalistická, strojová, surová, ale i zábavná a plná prekvapivej expresívnosti. Hudobnú paletu večera obohatí havířovský talent a veľká nádej česko-slovenskej bass music, DJ a producent WZ. Večer doplní Achab – DJ a organizátor párty Counterpoint a pochopiteľne aj rezidenti Bad Mojo & Michael Priest.

Kowton (Livity Sound / UK)

Ťažko by ste na svete hľadali vydavateľstvo, ktoré originálnejšie spája vplyvy undergroundových ostrovných žánrov ako sú dubstep, bass music či garage so súčasným techno ošiaľom, ako to robí bristolské Livity Sound. Stojí za ním trojica Peverelist, Asusu a nedávno do Londýna presťahovaný DJ a producent Kowton. Podobne ako zvuk labelu aj produkcia posledného z menovaných sa zameriava primárne na funkčnosť a maximálnu účinnosť na parkete. Pragmatický minimalizmus jeho debutového albumu dokázal zbúrať stigmu okolo funkcionálnej hudby a zároveň ukázal ako znie moderný hudobný odkaz post dubstep/jungle doby. Potom, ako tento rok premiérovo odprezentoval svoj sólo live act v Berghaine a nezabudnuteľné liveko s Peverlistom na festivale Dekmantel je jasné, že jeho unikátny prejav vás pohltí.

Organická fúzia žánrov je typická aj pre ostatných umelcov vydávajúcich pod Livity Sound a pod zrkadlovým podlabelom Ytivil Dnuos ako Hodge, Batu alebo Alex Coulton. Vzniká tak mimoriadne inšpiratívna a svieža odnož – priam až vlastný subžáner – ktorý sa pozerá do budúcnosti, no zároveň odkazuje na Detroit či Sheffield z pred dvadsiatich rokov.

WZ (Harmless Youth, Sapyens / CZ)

WZ patrí k mladej generácii producentov, z ktorej srší nadšenie pre súčasné klubové trendy. Ako každý správny hudobný príbeh aj jeho začiatky sú spojené s industriálnym mestom, z ktorého sa nedá dostať inak ako hudbou. WZ sa vrhol na produkciu a jeho ucho najprv zachvátili agresívne clapy grime-u, no neskôr aj hlboko posadené suby bass music a v poslednej dobe aj hypnotické bristolské techno. Ako sa postupne rozhľadel a hudobne dozrieval tak sa začali zbierať aj releasy (či už na digitálnych vydavateľstvách ako Splash Recordings či iO.Lab, tak na vinyle pre Harmless Youth alebo Sapyens), hrania či účasť na Red Bull Music Academy Bass Campe. Jeho energia a zápal sa pretavuje aj do DJ setov, takže nepochybne aj jeho bratislavský set bude výbušný a plný nevydaných trackov z vlastnej dielne.

Achab (Counterpoint)
Counterpoint je kontrapunkt. Counterpoint je protireakcia na pachuť v ústach z klubového prázdna. Counterpoint je párty, ktorá si zaslúži vašu pozornosť. Rovnako ako jeden z jej organizátorov, DJ a skrytý producent Filip Ruisl a.k.a. Achab. Jeho temné sety najlepšie znejú v tmavých kluboch, kde sa rytmy techna do vás zarezávajú s pravidelnými zábleskami stroboskopu. A podobne drsné to bude aj pod blikajúcim LED stropom Dole.

17. 12. (sobota)
Start: 22:00

Vstup:
22:00 – 23:30 6 €
23:30 – 03:00 7 €
03:00 – 06:00 3 €


Facebook event: https://www.facebook.com/events/1644307919195059/