Hindi Zahra: Berberská Edith Piaf přijíždí do Prahy znovu objevit své kořeny


Pařížanka narozená v Maroku, která může připomínat Manu Chao, Billy Holiday nebo Zaz, přijede vůbec poprvé do České republiky už v úterý 24. listopadu. Z vyprodaných evropských koncertních sálů dorazí do pražského Paláce Akropolis. Osobitý mix world music, jazzu, popu, soulu, rocku, folku a blues se špetkou berberského vlivu, tak lze vystihnout tvorbu zpěvačky i herečky Hindi Zahra. Vstupenky na koncert je možné zakoupit v síti goout.cz.

Hindi Zahra se hudební tvorbě věnuje už od 18 let. Její album Handmade z roku 2010 získalo ve Francii dvě zásadní ceny, Prix Constantin v roce 2010 za nejlepší album roku (v nominacích ten rok byli například Zaz nebo Stromae) a Victoires de la Musique za nejlepší world music album v únoru roku 2011, které uděluje francouzské ministerstvo kultury. Poslední album Homeland vyšlo v dubnu 2015, natočeno bylo v marocké Marakéši, Paříži a španělské Cordobě.

Na hudební scénu přišla před lety se svým prvním albem Handmade (2010) s titulní písní Beautiful Tango, po kterém následovalo světové turné. Po 400 odehraných koncertech a 150.000 prodaných albech začíná Hindi Zahra psát nový příběh své hudební cesty. Se singlem Any Story z nového alba Homeland (2015) se vrací do Maroka, kde mezi Marakéší, horami, jeskyněmi a Atlantským oceánem nachází své kořeny.

„Hindi“ znamená v arabštině „květinu“, nebo „příležitost“. Většina jejích textů je v angličtině, některé jsou ve francouzštině i rodné berberštině. Vrací se ke svým kořenům a zároveň pokládá na svém posledním albu Homeland poměrně aktuální otázku: „může se naší domovskou zemí stát země, do které se přistěhujeme?“

V polovině října začalo její turné po Evropě vyprodanými koncerty v Sofii a Bukurešti, v úterý 24. 11. poprvé vystoupí v České republice a to v pražském Paláci Akropolis.

Hindi Zahra patří mezi vysoce ceněné umělce, což dokazuje právě během svého aktuálního turné po celé Evropě. Mezi její zásadní inspirace patří Nina Simone nebo arabská zpěvačka Cheikha Rimitti.
Vstupenky jsou v předprodeji v síti Goout.cz a v kavárně Paláce Akropolis za 390 a 440 korun na stání a za 600 korun na sezení na balkoně.

HINDI ZAHRA (MAR), support: Bulk / Palác Akropolis
úterý 24.11.2015 / 19:30
Vstupenky v předprodeji na Goout.cz a v kavárně Paláce Akropolis