Herzog Herzog (Exitab) + DJ Johana Sitzfleisch. Tour 2014


Herzog Herzog vydal v decembri 2013 pod značkou Exitab nový album Sitzfleisch. Na jar k nemu pripravil aj menšie CZ/SK turné spolu s českou speváčkou a Djkou Johanou Švarcovou (Kazety).

Od 11. apríla do 30. mája sa predstavia v kluboch po rôznych mestách na Slovensku a v Čechách (Bratislava, Trenčín, Praha, Brno, Poprad, Prešov, Topoľčany…).

Speváčka a Dj-ka Johana Švarcova (Kazety/CZ), s ktorou Herzog Herzog nahral aj skladbu Lost, Lost, Lost z aktuálneho albumu, je známa z českého elektropopového dua Kazety, ako aj svojimi živelnými a nepredvídateľnými dj setmi, buď ako DJ Johana alebo ako Disjockejové spolu s Petrom Marekom s MIDI LIDI.

Podoby nového albumu Sitzfleisch. už boli možne zachytiť v máji 2012, keď vyšlo sugestívne štvorskladbové Sitzfleisch! EP a o rok nato singel Urban Nova. Album Sitzfleisch. bol nominovaný na Radio Head Awards 2013 v kategórii Elektronický album roka.

Herzog Herzog si vďaka svojim živelným koncertom vybudoval pozíciu jedného z najzaujímavejších elektronických live-actov súčasnej elektronickej scény.