Headlinerom festivalu Uprising bude Shaggy


Koncom augusta sa na bratislavských Zlatých pieskoch uskutoční už 7. ročník festivalu Uprising. Program Uprisingu sa postupne napĺňa umelcami, ktorí tvarovali a určovali smer jamajskej a svetovej hudby. Prvým oznámeným headlinerom bol Jimmy Cliff, najväčšia žijúca ikona reggae, ktorý so svojimi nesmrteľnými hitmi aktívne pôsobí na scéne cez neuveriteľných 50 rokov. Ďalším headlinerom sú legendárni The Skatalites, jamajská obdoba kubánskeho Buena Vista Social Club, skupina považovaná za zakladateľa hudobného žánru Ska.

Dnes Uprising ohlasuje najväčšiu hviezdu v doterajšej histórií festivalu.

Hity ako Boombastic, Oh Carolina, It wasn’t me alebo Angel sú známe po celom svete a na konte ich má jeden z najznámejších hlasov jamajského Kingstonu. Shaggy, interpret, ktorý za svoju dlhú hudobnú kariéru získal veľké množstvo ocenení a otvoril dvere do sveta jamajskej dancehallovej hudbe, vystúpi na záver leta na Uprising Reggae Festivale.

Shaggy, vlastným menom Orville Richard Burrell sa narodil v roku 1968 na Jamajke. Ako 18-ročný sa odsťahoval do Brooklynu, kde za krátku dobu prerazil s klubovými hitmi Mampie a Big Up. Onedlho ho však povolali na 4 roky do vojenskej služby a zúčastnil sa aj vojny v Perzskom zálive. Po návrate do Ameriky vydal svoj debutový album Pure Pleasure so singlom Oh Carolina, s ktorým obsadil prvé miesto rebríčkov v Británii a ďalších deviatich krajinách. Nasledoval album Boombastic, za ktorý si v roku 1996 vyslúžil Grammy za Najlepši reggae album. V roku 2000 Shaggy vydal ďalší album, Hot Shot, s hitmi ako It Wasn’t Me, Angel a Luv Me, Luv Me. Album Hot Shot dostal cenu za najlepšie predávaný album; predalo sa ho vyše 10 miliónov kusov.
V roku 2007 Shaggy prichádza z ďalším albumom Intoxication, ktorý bol nominovaný na Najlepší Reggae Album. Singel Church Heathen dostal ocenenie za “Najlepšie Hudobné Video” a skladba Bonafide Girl sa tiež úspešne držala v hudobných rebríčkoch.

Shaggyho singel Feel The Rush sa stal oficiálnou hymnou UEFA Euro 2008.

Shaggy sa aktívne zapája aj do charitatívnej činnosti, či už pri finančnej pomoci nemocnici Bustamante v rodnom Kingstone, alebo pri pomoci postihnutým po zemetrasení na Haiti.

Posledný Shaggyho album Out Of Many, One Music, ktorý vyšiel koncom roku 2013, svojim roots zvukom potešil najmä fanúšikov reggae. Produkovali ho legendárni Sly & Robbie a na skladbách mu hosťovali mená ako Damian Marley, Ne-Yo, Tarrus Rilley, Cocoa Tea, Chronixx, Konshens a ďalší. Časť z neho určite predstaví aj návštevníkom Uprisingu.

Shaggy je veľkým úlovkom festivalu Uprising a spolu so svojou kapelou predvedie show, ktorá bude „massive satisfaction“. Uprising Reggae Festival sa koná 22. a 23.augusta na bratislavských Zlatých pieskoch a lístky naň zoženiete v sieti Ticketportal, alebo priamo na domovskej stránke festivalu http://www.uprising.sk.

Pre viac info:
http://www.uprising.sk
http://www.fb.com/uprisingreggaefestival
http://instagram.com/uprising_festival

Boombastic – http://youtu.be/6W5pq4bIzIw
Angel – http://youtu.be/XWJrPzAUzAs
It Wasn’t Me – http://youtu.be/2g5Hz17C4is
In The Summertime – http://youtu.be/nW_MJRscgHE
Hey Sexy Lady – http://youtu.be/Gcg__eDktgY