HCHSPNNNG! presents: WHEN SAINTS GO MACHINE (DK), Chunk-Foo Fighters (in special DJ set) 


Dánska štvorka WHEN SAINTS GO MACHINE z Kodane predstavuje škandinávsku alternatívu k súčasnému syntpopu. Ich pesničky zamestnajú hlavu aj nohy. Sú plné obrazotvorných textov a zvláštneho napätia, rýchlo nákazlivé a nepustia. No aha, že nekecáme: http://www.myspace.com/whensaintsgomachine

Pár gitár len na ozdobu, ako od The Rapture, ingrediencie klubovej hudby, sláky, množstvo perkusií, a egoistická rytmická sekcia miestami evokujúca Yeasayer. K tomu si pridajte 80´s / 90´s synth drive, zvukovú vyšperkovanosť s dôrazom na detail a hlavne jeden z najzaujímavejších hlasov, aký sa v krajoch Sigur Rós doteraz objavil.

WSGM by pokojne mohli byť Bowieho synovci, ovplyvnení menami ako Hercules and Love Affair, Moloko, alebo Matthew Herbert. Moloko a toho Herberta sme si mimochodom nevymysleli, naozaj ich zaraďujú medzi inšpirácie.

Debutový album Ten Makes A Face (EMI/2009) si produkovali sami. Mixovať pomáhal Christoffer Berg, človek ktorý sa okrem iného producentsky podpísal pod ďalšie severské perly – Fever Ray a The Knife. Album sa objavil v tých lepších anketách za album roka ´09. Recenziu nájdete na exitmusic.org.

WHEN SAINTS GO MACHINE budú za chvíľu uznávaní, ale ešte predtým sa pod hlavičkou HCHSPNNNG! predstavia v Bratislavskej A4. Supportujú Que a Michael Priest aka Chunk-Foo Fighters v špeciálnom dj-sete.

___

Pozor nezabudnite si svoj lacnejší vstup zarezervovať! Rezervujte si do 5.2. lístok cez info@a4.sk a máte to do 21:00 za 7 Euro. Nezabudnite uviesť svoje meno, počet lístkov a meno akcie. Pozor! Rezervovanú vstupenku si treba vybrať do 21:00, po tomto čase je vstup 8 Euro.

Promo video:

HCHSPNNNG! presents: When Saints Go Machine from Michal Stolarik on Vimeo.